Słuchem Redakcji: Belgia – Blanche – City Lights

Od 28 marca codziennie prezentowaliśmy Wam kolejne miejsca naszego rankingu Słuchem Redakcji. Aby ustalić nasz wspólny ranking przeprowadziliśmy głosowanie wszystkich członków, w którym pominęliśmy Rosję, której udział był wtedy jeszcze niepewny oraz Polskę. Zwycięzcą została Blanche z Belgii, która w Kijowie zaśpiewa City Lights! Za chwilkę przyjrzymy się bliżej biografii młodej wokalistki, sprawdzimy statystyki i opinie internautów i członków redakcji INFE Poland. Wcześniej jednak zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi momentami w historii Belgii w Konkursie Eurowizji. Aby to zrobić, zajrzyjcie do naszego zeszłorocznego cyklu “Droga do Sztokholmu: Belgia“. Teraz już zaczynamy!

Blanche, czyli w rzeczywistości Ellie Delvaux urodziła się 19 lutego 1999 roku w Brukseli. Zainspirowana swoim bratem – Oliverem Lordem, którym jest muzykiem, Blanche zaczęła śpiewać, grać na gitarze i pianinie, zawsze ciekawa i chętna do odkrywania nowych instrumentów.

Swoją prawdziwą przygodę z muzyką rozpoczęła dopiero w styczniu 2016 roku, kiedy to wystąpiła w piątej edycji belgijskiej wersji programu The VoiceThe Voice Belgique. W pierwszym etapie programu – “Przesłuchaniach w Ciemno” zaśpiewała utwór AdeleDaydreamer. Na przyjęcie dziewczyny do swojego teamu zdecydowało się dwóch trenerów. Blanche wybrała Cats On Trees – duet tworzony przez Ninę Goern i Yohana Hennequina. Podczas “Bitew” wraz z Charlotte Villers wykonała utwór Creep zespołu Radiohead. Wokalistka awansowała do odcinków na żywo. Podczas pierwszego odcinka zaśpiewała Running with the Wolves Aurory. W drugim odcinku wykonała piosenkę Naughty BoyaRunnin’ (Lose It All). Na tym etapie Ellie musiała pożegnać się z programem, ponieważ nie zakwalifikowała się do półfinału show.

 

Na kanale YouTube Ellie dostępnych jest kilka coverów, w których wokalistka postanowiła się sprawdzić. Swoich sił spróbowała m.in. w utworze Thinking Out Loud i First Love. 22 listopada stacja RTBF ogłosił, że ich reprezentantką w Kijowie będzie właśnie Blanche. Sama piosenka City Lights została opublikowana dopiero 8 marca – w Dzień Kobiet i od razu zebrała bardzo pozytywne opinie. Jej autorem jest Pierre Dumoulin oraz sama wokalistka. W okolicach kwietnia Blanche zdradziła, że po skończeniu szkoły zrobi sobie roczną przerwę (przed rozpoczęciem studiów), aby wraz z Pierrem nagrać całą płytę.

Po raz ostatni sprawdzamy przed-eurowizyjne statystyki! Na kanale YouTube (na dzień 07.05) utwór City Lights ma około 3,5 mln wyświetleń, prawie 35 tys. “kciuków” w górę i około 4,5 tys. w dół. W rankingu prowadzonym przez stronę escstats.com Blanche zajmuje 2. miejsce z 4731 punktami na koncie.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Belgia zajmuje 2. pozycję z 28635 punktami.

Sprawdźmy teraz co o utworze sądzą internauci:

JuiceMyRandomness:

NIE MOGĘ PRZESTAĆ TEGO SŁUCHAĆ!!! BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA BLANCHE W FINALE!

Helena S.:

Będąc szczerą Belgia jest moim ulubionym krajem na Eurowizji

Elena M:

Jeśli Eurowizja jest konkursem muzyki to ta piosenka wygra 🙂

Denis Bira:

Czuję się źle, mówiąc to, ale ta piosenka jest za DOBRA na Eurowizję. To zasługuje na GRAMMY. <3

Can Tekin:

Belgia jest nową Szwecją

Na koniec mamy dla Was opinie członków redakcji INFE Poland:

Timur:

Świetne, świetne i jeszcze raz świetne! Drugie miejsce w moim rankingu. Podobnie jak z Azerbejdżanie (który jest u mnie pierwszy) jest to jedna z najlepszych piosenek jakie kiedykolwiek słyszałem. Bardzo oryginalny i inny wokal. Piosenka jest bardzo nowoczesna, a na tle wielu konkursowych propozycji bardzo się wyróżnia. Nie chcę oceniać tutaj głosu na żywo, ale myślę, że właśnie słaby wokal może przeszkodzić Belgii w zajęciu bardzo wysokiego miejsca, pomimo, że bardzo na to zasługuje. Ocena końcowa 10/10

Kamil:

“City Lights” w wersji studyjnej jest niesamowitą, świeżą, podnoszącą poziom konkursu propozycją. Jeśli oceniać tylko piosenkę, z czystym sumieniem daję ocenę końcową 10/10

Tomek:

Bardzo przyjemna, utrzymana w tajemniczym klimacie piosenka. Dość oryginalna propozycja. Z pewnością będzie wysoko. Ocena końcowa 9/10

Bartek:

Świetny utwór, nowoczesny i wpadający w ucho. Obawiam się o prezentację na żywo, ale mocno trzymam kciuki za Blanche! Ocena końcowa 10/10

(źródła: wikipedia.org; eurovision.tv; blanche-music.be; fot.: standaard.be; thesun.co.uk; 21bis.be)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *