Kijów po ceremonii otwarcia! Jak zaprezentowała się Kasia Moś? Kraje BIG5 wiedzą, w której części finału wystąpią!

 

 

O godzinie 16.00 czasu polskiego, w Kijowie rozpoczęła się ceremonia otwarcia Eurowizji 2017. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy przeszli przez Czerwony Dywan, w którym udzielali wywiadów, robili zdjęcia z fanami. Pierwszy raz w Kijowie pojawił się Salvador Sobral z Portugalii, który odpuścił pierwszy tydzień eurowizyjnych przygotowań, jak zapewnia z powodów zdrowotnych. Podczas prób zastąpiła go siostra Luisa. Wielu wykonawców chwaliło lokalne jedzenie. Najczęściej wyróżnianą lokalną potrawą był barszcz.

Artystom w przejściu przez liczący 265 metrów dywan towarzyszyła muzyka grana przez Narodową Orkiestrę Instrumentów Ludowych. Nie obyło się także bez wpadek. Na początku organizatorzy mieli problem z włączeniem odpowiedniego fragmentu utworu przy wejściu artysty, między innymi Isaiah z Australii został powitany piosenką Skeletons z Azerbejdżanu. Z kolei Dihaj na wejściu usłyszała City Lights Blanche.

Prowadząca galę pochwaliła reprezentantkę Polski, Kasię Moś, za niezwykle oryginalny strój. Zapytana, dlaczego jej występ na scenie będzie wyjątkowy, odpowiedziała, że jest bardzo emocjonalny, opowiadający o zwierzętach, ludziach, znęcaniu się nad nimi.

Dzisiaj odbyła się ostania runda prób technicznych przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2017. Już jutro odbędzie się próba generalna pierwszego półfinału na podstawie której jurorzy rozdzielą swoje punkty. Podczas dzisiejszych  konferencji państw tzw. Wielkiej Piątki, które od czasu wprowadzenia półfinałów mają zapewniony udział w sobotnim koncercie rozlosowano połówki, w jakich wystąpią.

Cztery kraje tj. Hiszpania, Francja, Wielka Brytania i Niemcy wylosowały drugą połowę finału. Faworyt większości przedeurowizyjnych przewidywań, Francesco Gabbani z Włoch wystąpi podczas pierwszej połowy. Udział w finale ma zapewniony także kraj-gospodarz czyli Ukraina. Podczas ceremonii podziału państw na półfinały wylosowano 22 pozycję dla grupy O.Torvald.

 

(źródło: youtube, esctoday, własne fot. https://twitter.com/karljcompton, https://www.facebook.com/EurovisionSongContest/)

 

Facebook Comments

Share This: