EUROWIZJĘ 2017 CZAS ZACZĄĆ! CO, GDZIE, JAK I KIEDY? SPRAWDŹCIE!

CZAS ZACZĄĆ NAJBARDZIEJ EMOCJONUJĄCY TYDZIEŃ! PRZED NAMI TRZY KONCERTY NADAWANE ZE STOLICY UKRAINY – KIJOWA! SPECJALNIE DLA WAS PRZEDSTAWIAMY SPECJALNE PODSUMOWANIE. WSPOMNIMY O NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJACH, O KTÓRYCH POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ.

62. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w tym roku w stolicy Ukrainy – Kijowie, za sprawą zwycięstwa Jamali z piosenką 1944 na zeszłorocznym Konkursie organizowanym w Szwecji. Miejscem organizacji jest IEC (International Exhibition Centre). Prowadzącymi zostało w tym roku trzech mężczyzn. Są to: Oleksander Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. W tym roku w Konkursie udział wezmą w sumie 42 państwa. Całe wydarzenie zamknie się w trzech koncertach. Oto one:

  • 1 półfinał (z udziałem Polski – Kasi Moś) – 09 maja (wtorek)
  • 2 półfinał – 11 maja (czwartek)
  • finał – 13 maja (sobota)

Każdy z nich śledzić będzie można w TVP1, TVP Polonia, a także na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji na YouTubie. Wszystkie rozpoczął się o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego. Każdy z koncertów poprzedzi 40 minutowy reportaż Przed Eurowizją, a więc przed telewizory będzie można usiąść już o godzinie 20:20. Wszystkich konkursowych piosenek w kolejności startowej, w której zaprezentują się uczestnicy możenie posłuchać tutaj.

W każdym półfinale udział bierze 18 państw, a do finału trafi 10 państw. 6 państw (należących do tzw. “Big5” + organizator) ma co roku zapewnione miejsce w finale, a więc w sobotę usłyszymy 26 piosenek, w tym 6, które na scenie jeszcze nie były prezentowane. W trakcie każdego z koncertów o przyznanych punktach decydują widzowie oraz jury w stosunku 50/50. W danym półfinale głosują głosuje jury i widzowie tylko z tych państw, które biorą w nim udział. W finale swoje głosy oddają wszyscy, nawet widzowie i komisje z tych państw, które już odpadły. 6 państw uczestniczących w finale również głosuje w półfinałach. 3 w jednym, a 3 w drugim. Ich przydział dokonywany jest drogą losową. Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania głosują w 1 półfinale, a Francja, Niemcy i Ukraina w 2.

Poniżej prezentujemy pełną listę państw, które mogą głosować w każdym z koncertów:

  • w 1 półfinale głosują (jury i widzowie) z: Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Albanii, Australii, Gruzji, Belgii, Czarnogóry, Finlandii, Azerbejdżanu, Portugalii, Armenii, Grecji, Mołdawii, Islandii, Słowacji, Łotwy, Czech oraz Cypru (UWAGA: Polska nie może głosować na siebie!)
  • w 2 półfinale głosują (jury i widzowie) z: Francji, Ukrainy, Niemiec, Serbii, Austrii, Macedonii, Estonii, Litwy, Białorusi, Norwegii, Danii, Irlandii, Izraela, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Holandii, Chorwacji, San Marino, Malty, Szwajcarii (UWAGA: Polska nie głosuje w tym półfinale)
  • w finale (jury i widzowie) z: wszystkich 42 uczestniczących państw

Cała Polonia, która przebywa w krajach (wymienionych w 1. punkcie) jest proszona o oddawanie głosów lub/i zachęcanie swojej rodziny i znajomych przebywających poza granicami do zrobienia tego 9 maja. Z jednego telefonu można oddać łącznie 20 głosów. Jeśli dostaniemy się do finału głosy oddać będzie można oddać ze wszystkich uczestniczących państw.

Zachęcamy do udostępniania naszej grafiki:

#Eurowizja2017: Już we wtorek o 21:00 CET Kasia Moś – reprezentantka Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji…

Gepostet von INFE Poland – Eurowizja am Sonntag, 7. Mai 2017

Na koniec mamy dla Was specjalne zaproszenie! Stacja Chmielna z Warszawy organizuje specjalny tydzień eurowizyjny, którego jesteśmy patronem. Oto plan wszystkich wydarzeń i atrakcji:

Zapraszamy na Facebook’a Stacji Chmielna, wszystkie wydarzenia związane z Eurowizją oraz na profil INFE Poland – Eurowizja.

(źródło i fot.: eurovision.tv)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *