PIERWSZY PÓŁFINAŁ EUROWIZJI ZA NAMI! FANTASTYCZNY WYNIK POLSKI!

We wtorkowy wieczór, rozpoczął się największy i najważniejszy konkurs muzyczny na świecie, Eurowizja 2017, którą w tym roku gości Kijów. W pierwszym półfinale zobaczyliśmy zmagania 18 państw w tym naszej reprezentantki- Kasi Moś!

Show otworzył jeden z najbardziej popularnych obecnie artystów na Ukrainie-  Monatik. Po wysłuchaniu 18 konkursowych propozycji wystąpiła Jamala. Zaprezentowała utwór, który przeniósł Eurowizję na Ukrainę- 1944 w wersji symfonicznej a także singiel Zamanyly.

Szczęśliwcami tego wieczoru okazali się reprezentanci Mołdawii, Azerbejdżanu, Grecji, Szwecji, Portugalii, Polski, Armenii, Australii, Cypru i Belgii.

Na konferencji prasowej, która odbyła się po półfinałowym show artyści nadal żyli emocjami konkursowymi. Robin Bengsston, powiedział że otwarcie koncertu było trudne, dlatego podziękował za pierwszą połowę finału. Salvador Sobral, podczas swojego krótkiego pobytu w Kijowie pokazuje swoje poczucie humoru. Zażartował, że nie rozumie pytania, bo nie zna angielskiego. Po chwili świetnie poradził sobie z odpowiedzią. Kasia Moś wyraziła swoje zadowolenie z awansu i jednocześnie smutek z powodu braku awansu Łotwy i Finlandii, które uważa za świetnie piosenki. Blanche, pełna emocji, chwilami nie wiedziała co ma odpowiedzieć na zadane jej pytania.

Na konferencji rozlosowano także w jakiej połowie półfinału zobaczymy artystów, którzy dzisiaj awansowali. W połowie wystąpią: Mołdawia, Azerbejdzan, Portugalia, Polska, Armenia. Z kolei w drugiej: Grecja, Szwecja, Australia, Cypr, Belgia.

(źródło fot. fb Eurovision Song Contest)

Facebook Comments

Share This: