Drugi półfinał za nami! Znamy cały skład finału Eurowizji 2017! Co wydarzyło się w green roomie?!

Znamy cały skład finału Eurowizji 2017! Po emocjonującym, drugim półfinale, osiem kolejnych państw musiało zakończyć niestety swoją przygodę na scenie w Kijowie. Koncert rozpoczął meadley eurowizyjnych zwycięzców w aranżacji tradycyjnych instrumentów ukraińskich. Usłyszeliśmy m.in. Euphorię, Fairytale czy Rise like a Phoenix. Podczas głosowania, swoja obecnością show uświetniła grupa taneczna Apache Crew.

Po zsumowaniu glosów jury i widzów, zdecydowano, że do finału przeszły następujące państwa:

BUŁGARIA

BIAŁORUŚ

CHORWACJA

WĘGRY

DANIA

IZRAEL

HOLANDIA

AUSTRIA

Dużą niespodzianką okazał się brak awansu Estonii, która w wielu typowaniach była obstawiana nawet do TOP 5 całego Konkursu. W green roomie doszło też do niesamowitego wydarzenia. Partner Jany, reprezentantki Macedonii oświadczył się jej na oczach całej Europy! Oświadczyny zostały przyjęte, a para oczekuje teraz na dziecko. Niestety pomimo sympatii utworu wśród fanów Eurowizji, Macedonia nie znalazła się w finale. Oby gest ukochanego osłodził Janie ten wieczór!

Na konferencji prasowej, finaliści zostali podzieleni na połowy finału. W pierwszej zaśpiewają: Białoruś, Chorwacja, Węgry, Dania, Izrael, Holandia, Austria. Do drrugiej trafili: Bułgaria, Rumunia, Norwegia.

(źródło: eurovision.tv)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *