Już dzisiaj wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2017!

Nadszedł dzień, na który czekali fani na całym świecie! Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2017! Dziś wieczorem 26 państw z całej Europy i Australia będą walczyć o Grand Prix. W nocy dowiemy się, kto zostanie nowym zwycięzcą 62 edycji Eurowizji i gdzie spotkamy się za rok. Transmisja rusza o 21.00 w TVP1, TVP Polonia i na Youtubie!

W hali Konkursu pojawi się dzisiaj 11 tys. osób na widowni. Podobnie jak dwa półfinały, dzisiejsze show poprowadzi trio Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk Timur Miroshnychenko. Swoją obecnością finał uświetnią dwie zwyciężczynie Eurowizji dla Ukrainy: Rusłana i Jamala. Laureatka Eurowizji 2004 wykona swój nowy singiel Magical. Z kolei Jamala, wykona także nowy utwór, I Belive in U. Na scenie towarzyszyć jej będą uczestnicy ukraińskiej wersji programu The Voice.  Wystąpi także ukraińska gwiazda muzyki elektronicznej – ONUKA.

Podczas dzisiejszego finału zobaczymy uczestników z 26 państw w następującej kolejności:

 1. Izrael – IMRII Feel Alive
 2. Polska – Kasia MośFlashlight
 3. Białoruś – NAVIBANDStory Of My Life
 4. Austria – Nathan TrentRunning On Air
 5. Armenia – ArtsvikFly With Me
 6. Holandia – O’G3NELights & Shadows
 7. Mołdawia – Sunstroke ProjectHey Mamma
 8. Węgry – Jóci PapaiOrigo
 9. Włochy – Francesco GabbaniOccidentali’s Karma
 10. Dania – Anja NissenWhere I Am
 11. Portugalia – Salvador SobralAmar Pelos Dois
 12. Azerbejdżan – DihajSkeletons
 13. Chorwacja – Jacques HoudekMy Friend
 14. Australia – IsaiahDon’t Come Easy
 15. Grecja – DemyThis Is Love
 16. Hiszpania – Manel Navarro – Do It For Your Lover
 17. Norwegia – JOWSTGrab The Moment
 18. Wielka Brytania – Lucie JonesNever Give Up On You
 19. Cypr – HovigGravity
 20. Rumunia – Ilinca ft. Alex FloreaYodel It!
 21. Niemcy – LevinaPerfect Life
 22. Ukraina – O. TorvaldTime
 23. Belgia – BlancheCity Lights
 24. Szwecja – Robin BengtssonI Can’t Go On
 25. Bułgaria – Kristian KostovBeautiful Mess
 26. Francja – AlmaRequiem

Zdjęcie użytkownika Esctoday.

Kto wygra dzisiejszy finał? Jak informowaliśmy wczoraj, bukmacherzy największe szanse dają Włochom albo Portugalii (szczegóły i więcej informacji tutaj). Podobnie sytuacja wygląda w plebiscycie Press Poll, w którym głosowali akredytowani dziennikarze. Na pierwszym miejscu znalazły się Włochy z liczbą 100 punktów, na drugim miejscu jest Portugalia, która traci tylko jeden punkt do pierwszego miejsca. Trzeci został sklasyfikowany Kristian Kostov z Bułgarii z 90 punktami. Polska, niestety nie otrzymała ani jednego punktu w głosowaniu, podobnie jak Chorwacja, Grecja i Hiszpania. Zapraszamy was do naszej akcji wsparcia Kasi Moś!

#Eurowizja2017: Kochani! Czas na pełną mobilizację! W sobotę o godzinie 21:00 CET nasza reprezentantka – Kasia Moś -…

Gepostet von INFE Poland – Eurowizja am Freitag, 12. Mai 2017

Co ciekawe, faworyzowany Salvador otrzymał karę od Europejskiej Unii Nadawców (EBU) za ciągłe pojawianie się w bluzie promującej pomoc dla uchodźców (S.O.S REFUGEES). Swoją decyzję Unia umotywowała faktem, iż jest to przekaz polityczny, a więc łamie regulamin Konkursu. Salvadorowi nie można się pokazać więcej w tej bluzie.

Najbardziej emocjonującym momentem wieczoru będzie głosowanie. Podobnie jak w zeszłym roku, oddzielnie zostaną zaprezentowane punkty jurorskie, oddzielnie z każdego kraju, oraz punkty widzów, które będą skumulowane. Polską punktacje przedstawi Anna Popek, jednak z innych państw pojawią się gwiazdy Eurowizji. Punkty gospodarzy przekaże Zlata Ognevich (3 miejsce na Eurowizji 2013). Punkty z Armenii przedstawi Iveta Mukuchyan (Eurowizja 2016), z Białorusi Aylona Lanskaya (Eurowizja 2013), z Estonii Jüri Pootsmann (Eurowizja 2016), z Gruzji Nika Kocharov (Eurowizja 2016) z Grecji Constantinos Christoforou (Eurowizja 1996, 2002 i 2005 w barwach Cypru) z Islandii Björgvin Halldórsson (Eurowizja 1995, ojciec Svali, tegorocznej reprezentantki Islandii), z Holandii Douwe Bob (Eurowizja 2016), z Łotwy Aminata (Eurowizja 2015), z Wielkiej Brytanii Katrina Leskanich (zwyciężczyni Eurowizji 1997) Ponadto, punkty Szwecji przedstawi uczestniczka Melodifestivalen- Wiktoria.

Wszystkim fanom Konkursu życzymy emocjonującego wieczoru!

(źródło: eurovoix, esctoday, wikipedia)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *