Francuskie plany na Eurowizję 2018

Według dzisiejszych doniesień, Francja na Eurowizję 2018 wybierze reprezentanta poprzez otwarte preselekcje. Ostatni raz, na taki sposób wyboru lokalny nadawca zdecydował się w 2014 roku. Wówczas, Francję reprezentowała grupa Twin Twin z utworem Moustache. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na ostatnim, 26. miejscu z dwoma punktami. Był to najgorszy wynik w historii kraju.

Zgodnie z informacjami lokalnego medium Toute La Tele, nadawca France 2 we współpracy z grupą Endemol, ma stworzyć rozbudowany program selekcji o nazwie Mission Eurovision 2018. Zwycięzca oczywiście pojedzie reprezentować Francję w Portugalii.

Czy powrót do otwartych selekcji okaże się dla Francuzów korzystny? Dwa ostatnie wybory wewnętrzne okazały się sukcesem. Rok temu, Amir wprowadził Francję do TOP 10 po 7-letniej przerwie, kończąc zmagania na 6. miejscu. W tym roku, Alma ukończyła Konkurs zaraz za czołową dziesiątką – na 12 miejscu. Francja należy do tak zwanej Wielkiej Piątki, wiec finał ma automatycznie zapewniony.

(źródło: eurovoix.c.om)

Facebook Comments

Share This: