Rosja i Albania wybrały piosenki na Eurowizję Junior 2017!

Po krótkiej przerwie, eurowizyjne emocje powoli do nas powracają, bowiem 26 listopada w stolicy Gruzji – Tbilisi – odbędzie się 15. Konkurs Piosenki dla Dzieci. Tymczasem swojego reprezentanta wybrały już dwa kraje!

Rosja jako jeden z pierwszych krajów wybrał drogą preselekcji artystę i utwór, który będzie reprezentować ten kraj w Konkursie. Głosami jurorów i internautów miano reprezentowania swojego kraju otrzymała Polina Bogusevich, która w Tbilisi wykona utwór Krylya wykonywany po angielsku i rosyjsku. Młoda wokalistka wzięła udział w rosyjskiej wersji programu The Voice Kids, zajęła też 2. miejsce na festiwalu New Wave Junior 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=Eugu0XKwWWE

Swojego reprezentanta wybrali także Albańczycy. Festiwal Këngës për Fëmijë wygrała Ana Kodra z piosenką Mos ma prekni pemën.

Ana ma za sobą nie małe doświadczenie muzyczne, bowiem dziewczynka uczestniczyła w siódmej edycji programu Gjeniu i vogel. Młoda wokalistka wzięła też udział w popularnym programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Swoje preselekcje planują także Malta i Białoruś. Udział w tegorocznej edycji Konkursu potwierdzili też: Ukraina, Armenia, Irlandia, Holandia i oczywiście Gruzja. Nadal nie wiemy czy na deskach Pałacu Sportu pojawią się reprezentanci Bułgarii, Cypru, Polski, Macedonii, Serbii, Włoch, Australii i Izraela, którzy brali udział w zeszłorocznej edycji na Malcie.

Przypominamy, że tegorocznym hasłem przewodnim Konkursu będzie “Shine Bright“, natomiast logo jest bardzo zbliżone do tego z duńskich preselekcji Dansk Melodi Grand Prix.

(źródło: eurvoix.com; fot.: ESCpedia.info)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *