Bez niespodzianek w Szwecji. Melodifestivalen wyłoni kolejnego reprezentanta

Szwecja jest krajem, którego preselekcje wzbudzają największe emocje podczas całego sezonu wyborów. I nic w tym dziwnego. Format Melodifestivalen ma już długoletnią tradycję, stał się już częścią Eurowizji nie tylko dla Szwedów, ale także fanów Konkursu z całego świata. W przyszłym roku następca Robina Bengtssona również zostanie wybrany w taki sposób.

Do Melodifestivalen 2018 zostanie zakwalifikowanych 28 piosenek. Zgłoszenia rozpoczną się 1 września o godzinie 17:59. Od tego momentu kompozytorzy będą mogli wysłać swoje utwory za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Aplikacje będą zbierane w dwóch grupach. W pierwszej, piosenki będą mogli zgłosić twórcy, którzy już zaznaczyli swoją działalność w przemyśle muzycznym. Drugą grupę przeznaczono dla tych, którzy są debiutantami. Spośród zgłoszeń na stronie zostanie wybrane 14 utworów. 13 piosenek wybierze wewnętrznie telewizja SVT zapraszając artystów i kompozytorów do udziału w preselekcjach. Ostatnia piosenka zostanie wybrana poprzez specjalny plebiscyt radia P4.

Christer Björkman – producent Melodifestivalen, powiedział, że po wysokim, piątym miejscu dla Szwecji, jak zawsze będzie oczekiwał utworów różnorodnych, w różnych językach, stylach czy gatunkach muzycznych.

(źródło: eurovoix.com)

Facebook Comments

Share This: