Co czeka nas za tydzień? (część 1)

come-together
Sezon preselekcyjny już na dobre się rozpoczął. Robi się bardzo intensywnie, deadline publikowania piosenek już za około miesiąc, a znamy dopiero 6 z 43 piosenek. Będzie gorąco!

Ten tydzień będzie obfitował w wiele niesamowitych show z każdej części Europy, i nie tylko 🙂 Po krótce postaram się przedstawić jak swój grafik powinien ułożyć prawdziwy fan Eurowizji 🙂
supernova-20151
7 LUTY

Łotwa
Supernova – pierwszy ćwierćfinał.

Łotysze oszaleli na punkcie Eurowizji po niebywałym sukcesie Aminaty we Wiedniu! Powracają z preselekcjami, które zapewniły im miejsce w top10 po wielu latach.

Show jest podzielone na dwa ćwierćfinały, półfinał oraz finał. W dzisiejszym odcinku wystąpi pierwsza dziesiątka artystów. Dwójkę, która przejdzie do następnego etapu wybiorą widzowie, a dwie kolejne osoby wybierze Jury. Wśród dzisiejszych faworytów wymienia się m.in gwiazdę łotewskiej sceny muzycznej Samantę Tinę czy Justs, którego piosenkę napisała sama Aminata!

Wszystkie utwory z preselekcji dostępne są tutaj.
Facicon

8 LUTY

Polska
Deadline zgłoszeń do Krajowych Eliminacji

Tutaj wiele powiedzieć nie można. Pozostaje nam jedynie gdybać, które propozycje wybierze komisja. Na podstawie potwierdzonych zgłoszeń widzimy, że w stawce jest wiele debiutantów, ale i również… zespołów disco-polo… Chodzą również plotki, że w takowej preselekcji miałaby się pojawić diva – Edyta Górniak, lecz tego dowiemy się dopiero 16 lutego.

Sanremo2016
9-13 LUTY

Włochy
SanRemo

Sa Remo SanRemo!

Rusza największy i jeden z najstarszych festiwali muzycznych Europy i świata! Do teatru Ariston zbiegną się oczy wszystkich Włochów, jak i również fanów SanRemo z całego świata. Show jest podzielone na 5 części a zaczyna się już we wtorek. Nie znamy ani utworów, ani składu poszczególnych odcinków, lecz znamy uczestników festiwalu!
Wśród faworytów wymienia się młodą “księżniczkę” włoskiej muzyki popularnej Annalisę, zwyciężczynię X Factora Francescę Michielin, czy kontrowersyjne Noemi czy Dolcenerę. Chociaż, możemy liczyć na niespodzianki tak samo jak rok temu, gdy nikt nie myślał nawet o zwycięstwie Il Volo.

Austria-2015-Wer-singt-fur-Osterreich-720x350
12 LUTY

Austria
WFSO

Gospodarz Eurowizji z 2015 roku przygotowuje kolejną odsłonę preselekcji. Tym razem z ósemki finalistów wybiorą swojego reprezentanta do Sztokholmu. Wśród uczestników widzimy sporą różnorodność, zarówno w stylach muzycznych jak i w narodowości. Zobaczymy Sankila Jones’a, który wychowywał się w Nowym Jorku, Lia Wenner, która pochodzi z Sao Paulo czy Zoe, Austriaczkę, która startowała w preselekcjach rok temu.

denmark_2016_poll-620x330
13 LUTY

Dania
Dansk Melodi Grand Prix 2016

Dania zdecydowanie poległa rok temu. Powraca z preselekcjami, które już raz przyniosły jej zwycięstwo. Po skandalu, czyli wycieku piosenek konkursowych grubo przed dniem premiery na platformie Spotify, Duńczycy muszą być ostrożni, i upilnować by do końca nie strzelić żadnej gafy. Wśród stawki konkursowej możemy wymienić zdecydowaną faworytkę całego show – Simonę, która startowała już w preselekcjach duńskich, czy Anję Nillsen, podopieczną Delty Goodrem z australijskiego X Factora.

Kolejna część podsumowania już jutro!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *