Turcja miała reprezentantkę na Eurowizję 2016! Czy wróci do Konkursu?

Dzisiaj świat obiegła informacja, iż Turcja miała plany powrotu na Eurowizję w 2016. Została nawet wybrana reprezentantka, zanim telewizja TRT zdecydowała się nie wracać do Konkursu.

W wywiadzie dla AlemFM, kompozytor Sinan Akcil, autor utworu Düm Tek Tek, zaskoczył wszystkich informacją o wewnętrznym wyborze piosenkarki Atyie na Eurowizję do Sztokholmu w 2016 roku. Akcil przyznaje, iż był odpowiedzialny za utwór przygotowywany do Szwecji.  Dodaje również, że Turcja powinna wrócić do Konkursu w 2018, ponieważ nastąpiły zmiany personalne w TRT. Słowa wypowiedziane przez kompozytora pokrywają się z tymi, które powiedział Bülent Özveren, komentator Eurowizji w Turcji.

Do powrotu na europejską scenę przekonuje także Hadise, reprezentantka tego kraju w 2009 roku. 16 maja, w 8 rocznicę swojego uczestnictwa w finale Eurowizji zamieściła na swoim Instagramie wpis w tej sprawie.

Mam nadzieję, że mój piękny kraj, znowu będzie uczestniczył w Eurowizji. Tego dnia, 8 lat temu byłam na scenie podczas finału. Wciąż czuję tę energię, którą poczułam gdy weszłam na scenę i zobaczyłam nasze piękne tureckie flagi w rękach fanów. – napisała Hadise.

Atiye Deniz, to 28 letnia piosenkarka pop, urodzona w niemieckim mieście Brema. Do Turcji przeprowadziła się w 2008 roku.  W 2011 roku została wyróżniona nagrodą za najlepszy turecki występ na MTV EMA 2011.

Turcja pożegnała się z Eurowizją w 2013 roku, w ramach sprzeciwu dla głosowania jury. Według niektórych pogłosek, miało się to stać rok wcześniej, jednak Eurowizję w 2012 roku zorganizował Azerbejdżan, który jest zaprzyjaźniony z Turcją. Nadawca nie transmituje też widowiska od 2013 roku. Plotki o powrocie Turcji na Eurowizję pojawiają się co roku. Czy zobaczymy reprezentanta tego kraju w Portugalii? Fani tworzą petycje do tureckiego nadawcy w tej sprawie, a jedną z nich możecie znaleźć tutaj

 

(źródło: eurovoix)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *