Znamy szczegóły Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2017!

EBU ogłosiła miejsce i datę kolejnego Konkursu Eurowizja dla Młodych Tancerzy. 15. edycja odbędzie się 16 grudnia w stolicy Czech – Pradze. Będzie to druga edycja edycja, która odbędzie się u naszych sąsiadów.

Tegoroczny Konkurs miał odbyć się już wcześniej, na Malcie, jednak nadawca publiczny PBS zrezygnował z prawa do organizacji imprezy. Władze EBU musiały wybrać inny kraj, który mógłby sprostać organizacji. Zdecydowano się wybrać Czechy, które już po raz drugi (z rzędu!) zorganizują wydarzenie. Młodzi tancerze w wieku 16-21 lat zaprezentują się na terenie Forum Hall Praskiego Centrum Kongresowego (Kongresové centrum Praha). Konkurs  ponownie poprowadzi Libor Bouček –  prezenter czeskiej telewizji. Głównym choreografem imprezy będzie Petr Zuska, a zwycięzcę wybierze profesjonalne jury.

Do tej pory swój udział w 15. Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy potwierdziły:

  • Czechy
  • Niemcy
  • Malta
  • Norwegia
  • Polska
  • Portugalia
  • Słowenia
  • Szwecja

Z udziału w tegorocznej edycji Konkursu zrezygnowała Holandia i Słowacja. Do stawki zdecydowała się jednak powrócić Portugalia. Dotychczas swojego reprezentanta wybrała Polska i Słowenia. W barwach Słowenii zatańczy Patricija Crnkovič, natomiast Polskę reprezentować będzie Paulina Bidzińska – zwyciężczyni tegorocznych preselekcji Młody Tancerz Roku 2017, którego finał mogliśmy oglądać 28 maja w TVP Kultura. Występ Pauliny możecie zobaczyć tutaj.

(źródło i fot.: EBU)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *