Kolejne państwa dokonują decyzji w sprawie Eurowizji Junior!

Eurowizja Junior 2017 już coraz bliżej! Kolejne państwa potwierdzają swój udział, albo przystępują już do wyboru swojego reprezentanta do stolicy Gruzji – Tbilisi! Sprawdźcie szczegóły!

Albański nadawca nieoczekiwanie zmienił decyzję! Na początku czerwca informowaliśmy, że w barwach kraju zaśpiewa Ana Kodra, która z piosenką Mos ma prekni pemën wygrała festiwal Këngës për Fëmijë (więcej informacji tutaj). Wtedy jednak udział Albanii nie był jeszcze potwierdzony. Jakiś czas temu telewizja RTSH zaczęła przyjmować zgłoszenia do preselekcji Junior Fest, które 23 września wyłonią reprezentanta kraju. Aplikację można składać do 1 września tutaj. W zeszłorocznej edycji Eurowizji Junior w barwach Albanii śpiewała Klesta Qehaja, która z balladą Besoj zajęła 13. miejsce.

Swój udział w Konkursie potwierdziła także Serbia, która po kilku wewnętrznych wyborach, tym razem zdecydowała się na wybór swojego reprezentant poprzez preselekcję. Wszystkie zasady przyjmowania zgłoszeń są identyczne do tych z Eurowizji Junior. O wyborze w 100% ma zdecydować jury. Rok temu na Malcie, Serbię reprezentowała Dunja Jeličić z utworem U La La La. Niestety dziewczyna zajęła ostatnie miejsce.

Ze swojego udziału nie rezygnuje też Macedonia, która na Konkurs powróciła w 2015 roku. Reprezentant kraju wraz z piosenką prawdopodobnie zostanie wybrany wewnętrznie przez telewizję MRT. W zeszłym roku Macedonię reprezentowała Martija Stanojković z piosenką Love Will Lead Our Way. Ostatecznie zajęła 12. miejsce.

Proces wyboru swojego reprezentanta rozpoczęła Białoruś. 7 lipca wszystkie zgłoszone dzieci zaprezentują się przed jury na przesłuchaniach w Mińsku. Profesjonalne jury będzie musiało wybrać od siedmiu do maksymalnie dziesięciu artystów, którzy wystąpią podczas preselekcji. O ostatecznym wyborze reprezentanta zadecyduje jury i publiczność w stosunku 50/50. Rok temu Białoruś reprezentował Alexander Minyonok z piosenką Musyka moih pobed. Białoruś zajęła wtedy 7. miejsce.

Malta swojego reprezentanta wybierze już 1 lipca. Transmisja rozpocznie się o 18:15 czasu środkowoeuropejskiego, a będzie można śledzić ją tutaj. Z 84 zgłoszeń wybrano 20 kandydatów, którzy zaprezentowali się przed jury. Z dwudziestki jury wybrano już tylko dziesiątkę, która weźmie udział w preselekcjach. Warto zaznaczyć, że dzieci nie będą śpiewały konkursowych propozycji, tylko przygotowane wcześniej covery. Utwór na głównym Konkurs w Gruzji zostanie przygotowany później. O wyborze zadecyduje tylko publiczność. Całe show poprowadzi Francesca Zarb.

Tak prezentuje się pełna lista artystów i wybranych przez nich coverów:

  • Thea Aquilina This Is A Man’s World
  • Jahel CardonaOne Night Only
  • Gianluca CiliaPerdere L’Amore
  • Kira CopperstoneThe Voice Within
  • Riona DegiorgioTrue Colours
  • Rianne DemicoliSatellite
  • Aidan Jay DrakardMad World
  • Demi GaleaBreathing Under Water
  • Kylie MeilakI Believe
  • Veronica RotinAnd I Am Telling You

Więcej informacji o uczestnikach możecie znaleźć tutaj. Przypominamy, że w zeszłym roku w barwach organizatorów piosenkę Parachute wykonała Christina Magrin. Malta zajęła 6. miejsce.

(źródła: esc-plus.com; tvr.by; fot.: junioreurovision.tv)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *