Białoruś wybrała 10 uczestników preselekcji do Eurowizji Junior 2017!

Kolejna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci już 26 listopada, a tymczasem kolejne kraje szykują się do wyboru swojego reprezentanta. Tym razem wybrano 10 finalistów, którzy powalczą o reprezentowanie Białorusi w Tbilisi.

Na początku lipca 45 artystów zaprezentowało się przed jury na przesłuchaniach w Mińsku. W skład komisji weszli m.in.: Olga Salamakha – zastępca dyrektora kanału Belarus 1, Gennady Markevich – kompozytor i aranżer, Uzari – reprezentant Białorusi w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2015 roku, a także popularny wokalista Iskui Abalyan. Profesjonalne jury musiało wybrać od siedmiu do dziesięciu kandydatów.

Lista uczestników białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci:

  1. Ruslana PanchishinaTantsui So Mnoj
  2. Helena MeraaiJa Samaja
  3. Stefaniya SokolovaMama
  4. Anastasia Zhabko  – Letim k Mechtam
  5. Kvartet imeni Vladimira MylyavinaProdolzhaj Idti
  6. Mariya Zhilina – Vyshei
  7. Arina Pekhtereva & Anastasia DmitrachkovaMuzyka Vselennaja
  8. Yaroslav SokolikovOkean
  9. Anastasiya Timofeyevich – Volshebnyj Svet
  10. Elina MatarasTy Reshaesh Sam

O ostatecznym wyniku preselekcji zadecyduje jury oraz publiczność w stosunku 50/50. Finał na Białorusi odbędzie się 25 sierpnia.

(źródło: belta.by; eurovoix.com; fot.: belarusfeed.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *