Przed nami pierwsza edycja Eurowizji Chórów!

Czas na zupełnie nowe emocje! Przed nami pierwsza edycja Eurowizji Chórów, czyli Eurovision Choir of the Year! W stolicy Łotwy o zwycięstwo powalczy dziewięć reprezentacji z całej Europy!

W pierwszej edycji Eurowizji Chórów udział wezmą:

  • Estonian TV Girls’ Choir (Estonia)
  • Academic Choir of Aarhus (Dania)
  • Les Pastoreaux (Belgia)
  • Jazzchor Freiburg (Niemcy)
  • Carmen Manet (Słowenia)
  • Bela Bartok Male Choir (Węgry)
  • Côr Merched Sir Gâr (Walia)
  • Hardchor Linz (Austria)
  • Spīgo (Łotwa)

Każdy z chórów wykona na scenie sześciominutową prezentację w wybranym przez siebie gatunku muzycznym. Każdą z prezentacji (tak jak na innych Konkursach Eurowizji) zostanie poprzedzona 40-sekundową pocztówką. Wszystkie chóry będą oceniane przez profesjonalne, trzyosobowe jury w którego skład wejdą: brytyjski kompozytor John Rutter, łotewska wokalistka mezzo-sopran Elīna Garanča oraz Nicolas Fink – dyrygent ze Szwajcarii. Tegoroczny Konkurs poprowadzi zwycięzca nagród GrammyEric Whitacre i  łotewska prezenterka telewizyjna Eva Johansone.

EBU planuje organizować Konkurs Eurowizji Chórów co dwa lata, a debiut formatu był planowany już na 2014 rok, jednak z powodu małego zainteresowania nadawców, zrezygnowano z organizacji imprezy. W telewizji Konkurs będzie można obejrzeć w każdym z państw biorących udział w wydarzeniu. Transmisję przeprowadzi Belgia, Dania, Francja, Węgry, Walia, Estonia, Łotwa, Słowenia, a także Serbia i Francja, które nie biorą udziału w Konkursie. Biorące udział Niemcy retransmisję pokażą dopiero 30 lipca (o 7:40) i 5 sierpnia (0 21:20). W Austrii Konkurs zobaczymy chwilę po zakończeniu transmisji, o 22:50. Oprócz tego swoją retransmisję planuje Serbia, Albania i Ukraina (w radiu).

Jak zawsze transmisję będzie można śledzić również w Internecie, na kanale Eurovision Choir of the Year na YouTubie tutaj. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu środkowoeuropejskiego.

(źródło: eurovisionchoir.tv; fot.: rondomedia.co.uk)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *