Słowenia wygrywa pierwszy Konkurs Eurowizji Chórów!

Pierwszą edycję Konkursu Eurowizji Chórów organizowanego w stolicy Łotwy – Rydze, wygrała grupa Carmen Manet ze Słowenii!

Chór Carmen Manet wraz ze swoim dyrygentem Primož’em Kerštajn’em zwyciężył Eurowizję Chórów 2017! Grupa wykonała trzy kompozycje: Ta na Solbici, Adrca oraz Aj, zelena je vsa gora.

O wyborze zwycięzcy zadecydowała trójka jurorów. W skład jury weszli: brytyjski kompozytor John Rutter, łotewska wokalistka mezzo-sopran Elīna Garanča oraz Nicolas Fink – dyrygent ze Szwajcarii. Zaraz za Słowenią, na drugim miejscu, uplasowała się debiutująca w Konkursach EBU Walia, a trzcie miejsce przypadło chórowi organizatorów – Łotwie. Pozostałe miejsca nie zostały ujawnione.

Tegoroczny Konkurs poprowadzi zwycięzca nagród GrammyEric Whitacre i łotewska prezenterka telewizyjna Eva Johansone. Całe show nie cieszyło się zbyt dużą popularnością wśród internautów, bowiem na oficjalnym kanale Konkursu Eurowizji Chórów na YouTube transmisję śledziło nieco ponad 2000 osób. Cały Konkursu możecie ponownie zobaczyć tutaj. Występy wszystkich chórów znajdziecie tutaj, a skrót występów tutaj.

(źródło i fot.: eurovisionchoir.tv)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *