Wywiad z Jimmim Wilson’em!

W oczekiwaniu na przyszłoroczną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji zapraszamy na kolejny wywiad zrealizowany przez naszą redakcję INFE Poland! Na nasze pytania odpowiedział Jimmie Wilson, który w tym roku wraz z Valentiną Monettą reprezentował San Marino. Duet wykonał przebojowy utwór Spirit Of The Night. Serdecznie zapraszamy na rozmowę z sympatycznym wokalistą!

 

Tim (INFE Poland): Cześć Jimmie!

Jimmie: Cześć.

Proszę, opisz siebie w trzech słowach.

Tak Piekielnie Piękny… ha ha ha, a tak na poważnie. Energiczny, szczęśliwy, fajny.

Dlaczego dołączyłeś do team’u San Marino? Jaka historia kryje się za Twoim udziałem?

Zostałem poproszony o dołączenie do team’u San Marino przez producenta Ralph’a Siegel’a.

Jak wyglądała Twoja współpraca z Valentinną?

Nasza współpraca była super. Oboje jesteśmy solistami, więc kompromis jest zawsze, kiedy przychodzi do wspólnego występu. Są rzeczy, które zrobiłbym inaczej, być może Valentinna także. Myślę, że razem pracowaliśmy znakomicie.

20 lipca daliśmy koncert (Motown) w San Marino. Zaśpiewaliśmy przeboje różnych artystów takich jak Stevie Wonder, Marvin Gaye, Diana Ross i Aretha Franklin, którzy pochodzą z mojego rodzinnego miasta Detroit. Śpiewaliśmy też piosenki artystów Motown jak na przykład The Jackson 5, Michael Jackson i Lionel Richie.

Kto był Twoim faworytem podczas Eurowizji 2017?

Nie miałem żadnych zdecydowanych faworytów. Polubiłem dużo propozycji. Białoruś, Austria, Węgry i oczywiście Kasia z Polski. Nie mówię tego, dlatego, że jesteście z Polski. Spotkałem Kasię rok temu w “Must Be the Music”. Braliśmy udział w tej samej edycji w 2013 roku.

Jaka jest najważniejsza rzecz w byciu muzykiem?

Przekazywanie emocji. Ludzie muszą CZUĆ to coś od artysty. Jeśli nie możesz poruszyć kogoś swoją muzyką, wtedy nie będziesz mógł zdobyć jego serca.

W jakich krajach chciałbyś wystąpić w przyszłości i dlaczego?

Do końca roku wystąpię w wielu krajach, ale także w przyszłym roku, promując mój album “So Damn Beautiful”. Byłem już w Szwecji, Turcji, Austrii, Szwajcarii, Irlandii i oczywiście Polsce. Na liście jest dużo więcej miejsc.

Kto pomógł Ci osiągnąć sukces?

Myślę, że wiele osób pomogło mi w jakiś sposób, ale większość musiałem zrobić na własną rękę. Jeśli nie uwierzysz i nie zainwestujesz w siebie, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi.

Czy chciałbyś powrócić do Polski w przyszłości po jakieś nowe doświadczenia jak na przykład udział w “Must Be The Music”?

Często jestem w Polsce. Występuje na wielu prywatnych wydarzeniach, jednak myślę, że nie będę uczestniczył w żadnym telewizyjnym show jak na przykład “Must Be the Music”.

Jaka była Twoja (i Valentinny) reakcja po wynikach tegorocznego Konkursu? Czy Valentinna pocieszała Cię w jakiś sposób?

Cóż, nie byłem smutny z powodu naszego wyniku. Konkursy tego typu są nieprzewidywalne, więc wiem, że wyniki nie mają nic wspólnego z moim występem od strony wokalnej. Jestem pewny, że potrafię śpiewać.

W jakim języku wolisz słuchać muzyki? Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z Eurowizji?

Lubię słuchać muzyki w wielu językach. Czasami wcale nie musisz rozumieć języka, po to by czuć muzykę. Tak jak powiedziałem, muzyka musi przekazywać emocję, które nie mają żadnych barier językowych.

Myślę, że było tak w tym roku z Portugalią. On umiał poruszać ludzkimi emocjami. To również była jedna z moich ulubionych piosenek w tym roku.

Czy masz jakieś plany dotyczące powrotu na Eurowizję?

Cóż, nigdy nie mówię nigdy. Sądzę, że zależy to od sytuacji i tego, czy będzie to dla mnie odpowiedni moment.

Jaki jest najlepszy koncert, na którym kiedykolwiek byłeś?

Trudno mi odpowiedzieć. Lionel Richie dał wspaniały koncert we Frankfurcie kilka lat temu. Jestem jego wielkim fanem. Myślę, że to właśnie ten koncert był jednym z najlepszych, na których byłem.

Czy myślisz, że muzyka może pomóc ludziom z ich problemami?

Oczywiście! Muzyka może być jak lek, w pewnych sytuacjach. Może dać ludziom siłę do przezwyciężenia ciężkiego dla nich okresu. Pomaga im w zapamiętaniu pozytywnych sytuacji, kiedy przechodzą przez trudny dla nich okres. Jest wiele dróg, w których muzyka może pomóc ludziom z ich problemami. Muzyka może pomóc zapomnieć o swoich problemach i cieszyć się chwilą.

Jakie jest Twoje hobby, co robisz w wolnym czasie?

Moim ulubionym hobby jest trenowanie na siłowni. Myślę, że ważne jest to, aby być fit. Jeśli dobrze wyglądasz, to dobrze się czujesz. Przynajmniej ja tak to widzę. Lubię też po prostu spotykać się z przyjaciółmi, nie robiąc nic nadzywaczajnego. Filmy, wychodzenie do klubów i inne tego typu rzeczy. W zimę czasami jeżdżę na nartach.

Dziękuję Ci za udzielenie wywiadu. Pozdrowienia od INFE Poland 🙂

Dzięki. Pozdrowienia z Niemiec 🙂


My tymczasem zapraszamy na ewentualne nadrobienie zaległości i przeczytania poprzednich wywiadów. Nasze wyzwania podjęli już:

(źródło zdjęć: jimmiewilson.com; esc-plus.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *