ZOË z biletem do Szwecji!

Właśnie dobiegły końca niezwykle długie preselekcje Wer 22e5b3a807d2cf9692735b0103b4f694__zoe_straub3_foto_luise_hannah_reichert_jpg_1331992_1164Singt Für Österreich, podczas których wyłoniono reprezentanta Austrii! W finale usłyszeć można było dziesięć piosenek (w tym dziewięć po angielsku i jedną po… francusku!), które zostały poddane ocenie jury i telewidzów. Faworytką jury (w którego skład wchodziła m.in. Conchita Wurst) była Elly V której I’ll Be Around (Bounce)” zajęło miejsce w pierwszej trójce razem z ZOË oraz Bellą Wagner.

W superfinale nie znalazła się Bella Wagner, która w ostatecznej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce. O zwycięstwie jednej z propozycji zadecydowało 90 sekundowe (!) głosowanie SMS-owe, które wygrała 20-letnia piosenkarka i aktorka Zoe Straub i to właśnie ona będzie reprezentowała Austrię na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie!

 “Loin d’ici” to lekka i przyjemna w odbiorze kompozycja w języku francuskim. Piosenka jako jedyna w stawce nie została wykonana po angielsku, dzięki czemu zdecydowanie się wyróżniła. Oko przykuwa także prezentacja utworu – Zoe wystylizowana na księżniczkę idzie poprzez łąkę i pole kwiatów, a całość utrzymana jest w delikatnej, różowej kolorystyce. Przywodzi to na myśl Marię Olafs, która podczas ubiegłorocznej Eurowizji śpiewając utwór “Unbroken” zajęła jedno z ostatnich miejsc w półfinale. Czy Austria skończy tak samo? A może usłyszymy “Douze points de la France à l’Autriche”? Tego dowiemy sie już w maju!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *