Zmiany w procesie wyboru piosenki Szwajcarii

Szwajcarski nadawca ogłasza zmiany dotyczące wyboru piosenki, która będzie reprezentować ten kraj na Eurowizji 2018 w Lizbonie. Teraz, selekcje będą mocniej zorientowane na samą piosenkę. Artyści wkroczą do przebiegu preselekcji w późniejszym etapie.

Zgłoszenia do narodowego finału Szwajcarii rozpoczną się już 1 września i potrwają do 22 dnia tego miesiąca. Według zapewnień nadawcy, poszukiwana jest piosenka z mocnym, jasnym i zrozumiałym przekazem.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń utworów, komisja złożona z ekspertów ze środowiska mediów i muzyki a także fanów i obserwatorów Eurowizji,  wybiorą piosenki do narodowego finału. Każda piosenka, zostanie przypisana do odpowiedniego wokalisty. Odpowiedzialność w przypisaniu piosenek do artysty leży w gestii nadawcy. Wykonanie i utwór, który spodoba się najbardziej, w maju 2018 zabrzmi w MEO Arenie. Finał preselekcji zaplanowano na 4 lutego 2018 roku.

Decyzja o tym, kto będzie reprezentował Szwajcarię w Portugalii zostanie podjęta przez widzów i jury w stosunku 50/50. Transmisja odbędzie się na kanale SFR 2  prosto z TV Studios w Zurychu.

Facebook Comments

Share This: