Koniec spekulacji! Czy reprezentant Turcji pojawi się w Lizbonie?

Temat tureckiego udziału na Konkursie Piosenki Eurowizji jest gorącym wątkiem spekulacji fanów Eurowizji od czasu ich rezygnacji (ich przerwa rozpoczęła się w 2013 roku). W ostatnim czasie atmosferę podgrzewały wpisy Sertab Erener, Hadise czy Mangi, popierające powrót na Konkurs. W Internecie znaleźć można klipy tworzone przez zwolenników powrotu, z potencjalnymi reprezentantami.

Jednak dzisiaj przedstawiciel rządu tureckiego zakończył spekulacje. Podczas spotkania z prasą zapowiedział, że żaden artysta nie pojawi się w barwach Turcji na przyszłorocznym Konkursie w Lizbonie, a doniesienia o rzekomych przygotowaniach nadawcy TRT do wyboru piosenki uznał za nieprawdę.

Turcja zadebiutowała na Eurowizji w 1975 roku. Nie był to szczęśliwy debiut- w klasyfikacji znaleźli się na ostatnim miejscu. Jedyne zwycięstwo dla kraju przyniosła Sertab Erener, która w Rydze w 2003 roku wykonała Everyway that I can. Ostatnim reprezentantem jest Can Bonomo, który podczas Eurowizji 2012 w Azerbejdżanie zajął 7 miejsce dzięki piosence Love me Back.

(źródło: eurovoix, własne)

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *