Afryka będzie miała swój lokalny konkurs piosenki. Co to ma wspólnego z Eurowizją?

Konkurs Piosenki Eurowizji, to najchętniej oglądane widowisko muzyczne na całym świecie. Nic dziwnego, że format ma coraz więcej lokalnych odpowiedników. Po Turkowizji i Eurovision Asia Song Contest, nadszedł czas na Afrykę! Już wiosną przyszłego roku odbędzie się tam pierwsza edycja  AfriMusic Song Contest. Odpowiednik konkursu na Czarnym Lądzie będzie przebiegał inaczej niż w innych wersjach formatu, podstawową różnicą jest to, iż całość odbędzie się na platformach cyfrowych, a nadawcy publiczni poszczególnych państw nie będą mieć wpływu na wybór piosenek.

Do Konkursu będą mogli się zgłosić znani i debiutujący wokaliści i kompozytorzy. Co ciekawe, dozwolone będzie zgłoszenie coverów z Konkursu Piosenki Eurowizji. Uczestnicy będą zobowiązani do stworzenia własnego video, przyjmowane będą także klipy amatorskie. Runda wstępnych zgłoszeń trwa od 3 sierpnia do 3 października. Etap wysyłania swoich klipów potrwa od 1 listopada do 5 stycznia 2018 Każdy zgłoszony uczestnik będzie walczył o miano reprezentanta swojego kraju podczas etapu “Krajowych Eliminacji”. W tej fazie weźmie udział maksymalnie 20 artystów z każdego kraju. Zostaną oni wybrani przez specjalne jury. Wybór reprezentantów potrwa od 13 stycznia 2018 do 11 lutego 2018. Wykonania zwycięzców narodowych finałów zostaną profesjonalnie wyprodukowane przez twórców konkursu AfriMusic.  Finał, w którym zmierzą się reprezentanci państw potrwa w dniach 15 – 28 marca 2018. Zwycięzca zostanie wybrany poprzez głosowanie publiczne.

Artysta, który zwycięży nie tylko otrzyma tytuł Największego Hitu Afryki, ale również wygra wycieczkę na zmagania konkursowe Eurowizji 2018 w Lizbonie. Więcej o całym projekcie, możecie przeczytać na oficjalnej stronie https://www.ceprsvpsolutions.com/

(źródło: ceprsvpsolutions)

Facebook Comments

Share This: