Szwajcaria : Zgłoszono 670 piosenek

Minęło zaledwie kilka godzin, odkąd Szwajcaria zakończyła proces zgłoszeń do preselekcji “Die ESC 2018 – Entscheidungsshow”. Szwajcarskie stowarzyszenie nadawców, SRG SSR może być zadowolone. Wpłynęło 670 zgłoszeń. To więcej niż w poprzednich latach. Szwajcaria używa swoich selekcji od 2011 roku.
Teraz 20 członków jury wybierze 6 piosenek, które znajdą się w finale narodowym. Będzie miał on miejsce w sobotę, 4 lutego 2018 roku. Oczywiście wybór szwajcarskiego reprezentanta będzie transmitowany na żywo. Jury będzie składać się z ekspertów muzyki, a także fanów Eurowizji i telewidzów. 20 członków jury zajmie się wybieraniem odpowiednich utworów na przełomie października i listopada. Wtedy skontaktują się tylko z wybranymi już autorami. Wiadomo również, że 6 wybranych piosenek będzie zaśpiewanych przez kilku wykonawców. Ma to pomóc w znalezieniu najlepszej interpretacji utworów.

Podczas finału preselekcji głosy między telewidzami, a głosami jurorów będą podzielone 50/50. W przypadku remisu decydująca będzie opinia telewidzów.
SRG SSR poda nazwiska jurorów już po finale narodowym.

Ostatnio Szwajcaria niezbyt dobrze radzi sobie w Konkursie Piosenki Eurowizji. Ostatnim reprezentantem tego kraju, który w 2014 roku zdołał zakwalifikować się do finału wciąż pozostaje SebAlter. Zdobył on w wielkim finale 13 miejsce i 64 punkty. Czy następcy zespołu Timbelle, który reprezentował Szwajcarię w 2o17 roku uda się przebrnąć przez pófinał?

 

źródło : Esctoday.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *