Izrael także potwierdza udział w Eurowizji 2018!

IPCB (izraelski nadawca publiczny ) ogłasza, że Izrael będzie obecny na nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Ponownie kraj będzie poszukiwał swojego reprezentanta poprzez preselekcje The Next Star. Tam ma być znaleziona nowa nadzieja eurowizyjna.
W 2017 The Next Star wygrał Imri i to on wystąpił w barwach Izraela podczads Eurowizji w Kijowie z utworem “I feel alive”.


Warto wspomnieć, że kraj miał problemy ze swoim nadawcą narodowym. Zamknięto IBA. W to miejsce uruchomiono IPCB. Nie wszystkie formalności zostały dokonane, ale EBU pozwala brać udział IPCB w konkursach eurowizyjnych.
Izrael zadebiutował w roku 1973 z Ilanit. Kraj ten wygrał Eurowizję trzykrotnie (1978, 1979 i 1998). Dwukrotnie gościł konkurs w Jerozolimie (1979 i 1999).
W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 8,10 i 12 maja w Lizbonie. Nadawcy mają czas do 15 września, by oficjalnie aplikować. EBU jednak zazwyczaj przedłuża termin i do 10 października nadawcy mogą zgłosić swój akces lub wycofać się bez żadnej kary.

źródło: esctoday.com, IPCB, escportugal.pt

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *