Kolejna "Supersobota"! Co, gdzie i jak oglądać?

Sezon preselekcyjny jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez fanów okresów w ciągu roku – praktycznie w każdy weekend poznajemy kolejnych reprezentantów. Euforia i oczekiwanie jest tak ogromne, że niektórzy preferują preselekcje od samej Eurowizji! Niejednokrotnie zdarza się, że w ciągu jednego dnia – najczęściej soboty – odbywa się wiele finałów narodowych. Dni takie mają miano “supersoboty”  i właśnie dziś takowa się odbędzie!

Ukraine2016-720x350

Wieczór zacząć można oglądając drugi (i ostatni) półfinał ukraińskich preselekcji, który zaczyna się już o     godzinie 18:00.

W półfinałowym starciu zmierzy się dziewięciu uczestników, wśród których usłyszeć będzie można m.in. zespół NuAngels z utworem “Higher“. Do finału awansuje jedynie trzech wykonawców, a tam spotkają się z Brunettes Shoot BlondesJamalą czy The Hardkiss, którzy tydzień temu awansowali z pierwszego półfinału.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK | KLIK


 

298178_640_a_dal_2016_logo

 

Po trzech ćwierćfinałach przyszedł czas na półfinał węgierskich preselekcji A Dal 2016, w którym (podobnie jak w ukraińskim półfinale) zmierzy się dziewięciu uczestników, w tym reprezentant Węgier na Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze – András Kállay-Saunders  z utworem Who We Are. Transmisja zaczyna się o godzinie 19:40.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


maxresdefault (1)

 

 

Jedno z najbardziej wyczekiwanych przez fanów Eurowizji wydarzeń roku – Melodifestivalen. O godzinie 20:00 rusza drugi półfinał “festiwalu melodii”, który odbędzie się w Malmö Arena, która gościła Konkurs Piosenki Eurowizji w 2013 roku. Koncert prowadzony miał być przez Ginę Diravi oraz Charlotte Perrelli – jednak w wyniku złamania regulaminu przez Charlottę, pojawi się ona jedynie jako gość specjalny. Wśród uczestników zobaczymy m.in. IsęMolly Pettersson Hamlar czy Kristę Siegfrids.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


 

denmark_2016_poll-620x330

FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ!

 

O godzinie 20:00 rusza finał Dansk Melodi Grand Prix – to właśnie dziś dowiemy się kto będzie reprezentował Danię w Sztokholmie. Wśród dziesięciu uczestników zobaczymy weterankę duńskich preselekcji Simone, która przez bukmacherów stawiana jest na pierwszej pozycji. Pojawi się również Anja Nissen – zwyciężczyni australijskiej edycji The Voice.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


 

UMK

 

 

Również o 20:00 zaczyna się drugi półfinał fińskich preselekcji Uuden Musiikin Kilpailu, w których zobaczymy sześciu uczestników. Telewizja fińska ma ogromne zadanie – jedna z prowadzących, Krista Siegfrids w tym samym czasie walczyć będzie o finał w szwedzkim Melodifestivalen. Do dziś nie wiemy w jaki sposób poradzili sobie z nieobecnością piosenkarki, choć chodzą plotki, że Krista pojawi się zarówno w Finlandii i Szwecji! W jaki sposób? Dowiemy się już o 20!

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


lithuania_eurovizijos_2015

Litewskiego maratonu ciąg dalszy! Szósty odcinek show “Eurovizijos” startuje o godzinie 20:00. W dzisiejszym odcinku zmierzą się uczestnicy, którzy zgłosili do preselekcji swój własny utwór.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


667x375_esc2016_16x9

FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ!

10 minut na oglądanie któregoś z wcześniej wymienionych państw zyskają Ci, którzy dziś wybiorą Szwajcarię. “Die Entscheidungs Show” rozpocznie się o godzinie 20:10, a decyzję o tym, kto pojedzie do Sztokholmu podejmą widzowie wspólnie z jury. Gościnnie na scenie pojawi się Conchita Wurst.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


EestiLaul2016_Blue

Pierwszy z dwóch półfinałów estońskich preselekcji Eesti Laul startuje o 20:35. dziesięciu uczestników każdego półfinału jedynie pięciu zakwalifikuje się do finału, który nadawany będzie na żywo 5 marca. W stawce m.in. Laura Remmel, która reprezentowała Estonię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2005 w Kijowie.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


sanremo-2016

FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ! FINAŁ!

Finał włoskiego festiwalu w San Remo rozpocznie się o 20:45 i z pewnością dostarczy widzom wiele emocji ze względu na to, że nie ma wyraźnego faworyta! Zarówno fani jak i bukmacherzy przekonani są, że walka będzie ostra, a ostateczny rezultat jest nie do przewidzenia. Krytycy nie zgadzają się z publicznością wskazując zupełnie innych faworytów. Kto wygra Złotą Palmę i pojdzie do Sztokholmu? Przekonamy się dziś wieczorem!

*** San Remo nadawane będzie przez stację RAI1, która jest dostępna w Polsce na platformach cyfrowych! Wystarczy znaleźć informację na temat tego na jakim kanale znajduje się dana stacja.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK


Iceland_Songvakeppnin2016

Ostatni z dwóch islandzkich półfinałów rozpocznie się najpóźniej, bo o godzinie 21:00Sześciu uczestników walczyć będzie o trzy miejsca w finale, który odbędzie się już za tydzień.

LINK DO TRANSMISJI: KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *