Poznaliśmy prowadących Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017!

Podczas, gdy kolejne kraje powoli odsłaniają swoje karty jedna kwestia wciąż pozostawała niewyjaśniona. Kto poprowadzi Eurowizję dla Dzieci w Tibilisi? Już wiemy! Będą to Helen Kalandadze i Lizi Pop, która reprezentowała Gruzję na Eurowizji Junior 2014. Jest to historyczne wydarzenie, ponieważ pierwszy raz konkurs poprowadzi osoba poniżej 16 roku życia!
Więcej o prowadzących:
Helen działa na scenie muzycznej od wielu lat. W 2009 brała udział w gruzińskiej wersji popularnego show “Star Academy”,czyli w polskiej wersji “Fabryka gwiazd”, (ვარსკვლავების აკადემია – w lokalnej wersji językowej). Dzięki temu w 2010 roku dostała szansę występu na Eurowizji, jako chórzystka u boku Sofo Nizharadze. Ma też na koncie inne sukcesy. W 2013 roku wygrała miejscową wersję znanego na całym świecie muzycznego programu “Twoja twarz brzmi znajomo”. W tym samym roku też założyła zespół Teen Club wraz z przyjaciółkami Sopho Toroshelidze i Niną Tsitlauri. Helen była również producentem muzycznym konkursu “Keep your light shining”. Wciąż występuje ze swoim zespołem.

Lizi Pop (Japaridze) to bardzo utalentowana młoda wokalistka. Zaczęła śpiewać bardzo wcześnie. Kiedy skończyła 4 lata zaczęła uczyć się w Międzynarodowej Szkole w Tibilisi i rozpoczęła naukę języka angielskiego. Posługuje się również językiem francuskim (w 2016 rozpoczęła naukę we francuskiej szkole), ale także rosyjskim. Jak już było wyżej wspomniane, Lizi reprezentowała Gruzję w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2014 roku z utworem “Happy Day“. Zajęła 11 miejsce, zdobywając 54 punkty. Ma na koncie też inne utwory, jak “Cloud”, czy “Gabede” oraz “Give me your smile”. Jest także tancerką i modelką.

Czy tak młoda osoba poradzi sobie z prowadzeniem konkursu? Przekonamy się już 26 listopada!

źródło: esc-plus.com, wikipedia

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *