Węgry ogłaszają A Dal 2018…i tym samym potwierdzają swoją obecność w Lizbonie!

Fani długo czekali na ruch ze strony węgierskiego nadawcy, czyli MTVA. Mówiło się nawet o możliwej rezygnacji Węgier, bowiem poprzednie preselekcje nie przyniosły takiej oglądalności, jaką oczekiwano. W 2016 widownia liczyła około 900 tys oglądających, a w roku 2017 był to poziom 700 tys. Tymczasem ogłaszając A Dal 2018, Węgry potwierdziły, że pojawią się również w stolicy Portugalii. Nadawca otworzył już listę zgłoszeń. Chętni mogą zgłaszać się do 15 listopada.

Wielu nie dowierzało, by Węgry mogły właśnie teraz zrezygnować z Konkursu Piosenki Eurowizji. Wszak w 2017 roku Joci Papai z nietypowym utworem “Origo” wprowadził kraj do top10 konkursu, zajmując 8 lokatę. Wcześniej w finale meldowali się również wokalista Freddie (2016) i Boogie, która w 2015 roku również uzyskała awans, zaskakując tym wielu obserwatorów.


Węgry uczestniczą w Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie w 1994 za sprawą Federiki Bayer i piosenki “Kinek mondjam al vetkeimet” zajęli najwyższe, 4 miejsce. Tak, jak Polska swój najwyższy wynik osiągnęli w swoim debiucie (Polska również pierwszy raz pojawiła się w tym samym roku).

źródło: MTVA, wiwibloggs.com, esctoday.com, własne

fot.: esctips.com

Facebook Comments

Share This: