Co dalej z Belgią na Eurowizji? Mamy kolejny kraj, który określił język utworu!

Wiemy już, że to SENNEK (Laura Groeseneken) będzie reprezentować Belgię w Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Została wybrana wewnętrznie i jest pierwszą oficjalnie potwierdzoną uczestniczką Eurowizji 2018.
Laura udzieliła ostatnio wywiadu nadawcy, czyli VRT (w tym roku Eurowizją w Belgii zajmuje się Flandria, która naprzemiennie wymienia się z Walonią). Opowiedziała o swoich odczuciach i o tym, jak widzi siebie w konkursie.

Poznaliśmy już kilka szczegółów.
“W najbliższych miesiącach chcę ciężko pracować, aby znaleźć właściwą piosenkę. Chciałbym ją napisać sama i zapewne będzie to ballada. Wszystko jest możliwe, ale chcę utworu, w którym się zakocham.”
Reprezentantka Belgii opowiedziała również, jak chciałaby się zaprezentować :
“Może zachowam imię SENNEK, ale zależy to od piosenki. W najbliższej przyszłości moglibyśmy pomyśleć o innym imieniu. Na pewno wiem, że moja piosenka będzie wykonana w języku angielskim, ponieważ mój głos nie brzmi ładnie w moim ojczystym języku”.

 


Oficjalnie więc wiemy, że utwór belgijski zostanie wykonany w języku angielskim. Nie jest to niespodzianką, choć niektórzy nadawcy postawili na inne rozwiązanie. Grecja zdecydowała się na utwór w języku narodowym! Do tego po dwóch latach wewnętrznych wyborów postanowiono powrócić do preselekcji narodowych. W tym celu wystosowano list otwarty do wytwórni płytowych. To wszystko ma pomóc w znalezieniu najlepszego utworu i powrocie na szczyt.
Ostatni raz Grecja wysłała utwór całkowicie w języku narodowym w 2010 roku. Giorgos Alkaios zdobył bardzo dobre, 8 miejsce.


Język narodowy preferuje również Słowenia. Co prawda nie ma obowiązku zgłaszania utworów w języku słoweńskim, ale wiadome jest, że RTV SLO takie właśnie piosenki będzie preferować. Ostatni raz w swoim ojczystym języku zaśpiewała Eva Boto, ale zajęła tylko 17 miejsce w półfinale.
Czy Słoweńcy rzeczywiście zdecydują się na język narodowy? Przekonamy się wkrótce!


Chęć powrotów do swoich korzeni jest na pewno umotywowana zwycięstwem Salvadora Sobrala, który zwyciężył z utworem w języku portugalskim. Czy rzeczywiście będzie to metoda na sukces? Dajcie znać, co o tym myślicie!

źródło: VRT, infenetwork.net, escxtra.com, eurovision.tv

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *