Ukraina przygotowuje się do preselekcji!

W 2017 roku Ukraina była gospodarzem. Wywiązała się ze swojej organizacyjnej roli i teraz wraca do półfinałów. Już teraz nadawca publiczny UA:PBC wraz z prywatną telewizją STB ogłasza preslekcje narodowe. Ich przebieg jest taki sam od dwóch lat.
Ukraińskie preselekcje będą podzielone na 3 części : dwa półfinały i finał. Show będzie transmitowane na kanale nadawcy UA:PBC (kanał 1, u nas odpowiednik TVP1) oraz w telewizji STB.
Terminy rozkładają się następująco:
10/02: Półfinał 1
17/02: Półfinał 2
24/02: Wielki finał
Znamy więcej szczegółów. Wiadomo już, że producentem muzycznym ukraińskich preselekcji będzie Ruslan Kvinta. Ma on bogate doświadczenie. Fani mogą być pewni, że Ukraina znów będzie walczyła o dobry wynik. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ Ukraina jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych krajów w Konkursie Piosenki Eurowizji.Kraj ten osiągnął łącznie 9 razy top10 w swojej 14-letniej historii w tej imprezie. Zadebiutowali w 2003 roku, a już później za sprawą Rusłany zdołali wygrać i w 2005 roku zorganizować Eurowizję w Kijowie. Ta sztuka ponownie udała się w 2016 roku dzięki Jamali i jej niesamowitemu występowi do utworu “1994”. W 2017 gospodarzy reprezentował zespół O.Torvald zdobywając 24 miejsce.

źródło: eurovoix.com, esctoday.com

Fot.:shutterstock.com

Facebook Comments

Share This: