Coś o JESC, czyli Isabella Clarke i Australia

Australia po raz trzeci bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W tym roku impreza odbędzie się w stolicy Gruzji, Tibilisi. Nadawca ABC ogłosił, że w barwach tego kraju uda się tam 13-letnia Isabella Clarke. Wykona utwór pt. “Speak up”.

Isabella pochodzi z Melbourne. Na scenie zadebiutowała 4 lata temu. Od tej pory brała udział w wielu konkursach muzycznych. Otrzymała nawet główną rolę w Victorian State Schools.
Reprezentantka Australii lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jej idolami muzycznymi są Beyonce i Mary J. Blige. Isabella uwielbia australijskie pogramy komediowe. Jest pogodną dziewczyną, która często się uśmiecha. Chce dużo występować, ale jednocześnie nie zaniedbywać nauki. W przyszłości chciałaby podążyć śladami idoli i stać się międzynarodową gwiazdą.


Nadawca ABC wybrał Isabellę w porozumieniu z Blink TV oraz australijskimi wytwórniami. Sama reprezentanka jest bardzo podekscytowana możliwością reprezentowana swojego kraju. Oto, co powiedziała dla swojego nadawcy:
“Jestem zaszczycona, że mam okazję reprezentować Australię w tak niezwykłym wydarzeniu. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia prób i filmowania teledysku! Z niecierpliwością czekam na odwiedzenie Gruzji po raz pierwszy i spotkanie ze wszystkimi innymi wykonawcami. To spełnienie marzeń i mam nadzieję, że moja rodzina i cała Australia będą ze mnie dumni.”
Wypowiedział się także szef ABC:
“Isabella pokazała wszystkie cechy, których szukaliśmy w tegorocznym australijskim przedstawicielu”, mówi Michael Carrington, szef ABC Telewizji Dziecięcej. “Ma niesamowity głos i prezencję sceniczną, a my wierzymy, że zajdzie wyjątkowo daleko w JESC 2017. Czekamy na jej debiutancki utwór po podróży, którą rozpoczyna właśnie teraz, na tej jedynej przygodzie w życiu”
Dyrektor Blink TV, Paul Clarke powiedział: “Isabella sprawi, że wszyscy będziemy dumni. Ma wspaniały głos i oczekujemy jej występu w Tbilisi, w Gruzji. Z 16 krajami konkurującymi ze sobą jest to wspaniała okazja do nawiązywania kontaktów z innymi młodymi wykonawcami, a także by cieszyć się Konkursem Piosenki Eurowizji dla Dzieci.”
Widać więc, że nadawca jest bardzo zadowolony ze swojego wyboru i liczy na doskonały występ swojej reprezentantki. Poniżej jej propozycja na tegoroczną Eurowizję dla Dzieci:


Teraz pora na opinię redakcji INFE POLAND:

Paulina P.:

Jest to dotąd najlepsza piosenka Australii na JESC. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jestem do niej przekonana. Jest to utwór nowoczesny, ale dosyć wtórny. Nie wyrożnia się niczym, czego bym wcześniej nie słyszała. Być może moja ocena zmieni się po występie na żywo, ale póki co dla mnie jest to średniak. 5/10

Paulina Ś.:

Skoczna, nowoczesna, lekka no i “speak up” łatwo zapada w pamięć, ale piosenka niczym nie wyróżnia się z tłumu jakie dostajemy na codzień np. w radiu. Jak dla mnie nic specjalnego, choć to i tak jak dotąd ich najlepsza piosenka na JESC, ale po tak wielkim i dobrym rynku muzycznym jakim jest Australia spodziewałam się czegoś więcej. 7/10

źródło: junioreurovision.tv, ABC Television

Fot.: ABC Television

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *