Białoruś na JESC: Helena Merrai – I am the One (Ya samaya)

W drugim odcinku naszego cyklu zajmiemy się Białorusią. W tym roku w barwach tego kraju na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Tibilisi pojedzie Helena Merrai. W stolicy Gruzji zaprezentuje utwór ” I am the one (Ya samaya)”. Reprezentantka Białorusi ma 14 lat. Ma już na koncie parę sukcesów. Przede wszystkim brała udział w rosyjskiej edycji programu “The Voice” dla dzieci. W 2016 roku reprezentowała Rosję na festiwalu New Wave Junior. Helena była tam częścią trio. Wraz z dwiema innymi wokalistkami, wygrała. Jej matka jest Białorusinką, natomiast ojciec pochodzi z Syrii.


Podczas występu preselekcyjnego, Helena pokazała swoją sceniczną dojrzałość i spokój. Jej utwór jest dosyć nowoczesną balladą połączoną z gatunkiem house. Atmosfera jej występu sprawiła, że wielu fanów widzi w Białorusi faworyta do zwycięstwa.


Występ Heleny Merrai będzie 15 w historii startów Białorusi na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Można powiedzieć, że tutaj kraj ten radzi sobie dużo lepiej niż na dorosłej Eurowizji. Ma nawet na swoim koncie zwycięstwa z 2005 roku (Ksenia Statnik) i 2007 roku (Alexey Zhigalkovich).
Rok temu Białoruś reprezentował Alexander Minyonok z utworem “Musyka moih pobed (Music is my only way)”. Zajął on 7 miejsce. Teraz Helena Merrai podąża jego śladami. Czy zdoła wprowadzić kraj do top5 lub nawet top3 konkursu? A może potwierdzi status jednej z faworytek i wygra? Przekonamy się już 26 listopada!

Teraz czas na opinie redakcji:

Paulina Ś.:

Jest to niewątpliwie piosenka zapadajaca w pamięć. Nowoczesne brzmienie (paradoksalnie znacznie lepsza propozycja niż da ESC) do tego świetny wokal, choć początkowo byłam mocno zdziwiona, że tak dojrzała propozycja będzie właśnie na dziecięcej eurowizji (Choć dzieciaki teraz szybko dorastają :)). Jeden z faworytów w tym roku i mam nadzieję, że nie przypadnie w tym konkursie. Zdecydowane 10/10

Paulina P.:

Uwielbiam ten utwór! Od pierwszego przesłuchania tej piosenki byłam oczarowana. Dojrzałość Heleny, jej pewność oraz nowoczesne brzmienie sprawiają, że wracam do tej propozycji. Tegoroczna Białoruś pokazuje nam, że dziecięca Eurowizja też ma swoje perełki. 10/10

 

źródło: junioreurovision.tv, wiwibloggs.com, eurovoix.com

Fot.: TVR.by

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *