Albania: Miało być ambitnie, ale czy na pewno?

Ana Kodra wygrała w marcu 55. Festivali i Këngës për Fëmijë ( na “dorosłej” Eurowizji Albania również wybiera poprzez Festivali i Këngës, tutaj mamy wersję dla dzieci). W Tibilisi zaśpiewa utwór pt.‘Mos ma prekni pemën’. Dużo było zawirowań, zanim Ana faktycznie została reprezentanką. Gdy już wygrała Festivali i Kenges, wyraziła chęć reprezentowana Albanii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w stolicy Gruzji. Niestety…musiała poczekać, bowiem nadawca RTSH musiał sprecyzować swoje plany dotyczące udziału kraju w konkursie. Zorganizowano narodowy finał, Junior Fest Albania. Udział wzięło 16 uczestników, ale to Ana znów okazała się najlepsza…do tego z tą samą piosenką! Tak, więc w Tibilisi usłyszymy .‘Mos ma prekni pemën’, które można przetłumaczyć jako ‘Nie dotykaj drzewa’. Muzykę skomponował Kristi Popës, a słowa Jorgo Papingjit.

Ana Kodra to młoda, utalentowana wokalista, która ma już na swoim koncie sukcesy. Była finalistką Tu Si Que Vales (You Are Worth It) w 2015 roku. Uczestniczyła w 2016 roku w Gjeniu I Vogel (Little Genius). Ana zdobyła również 1 miejsce w International Children’s Festival “Tra La La” w 2017 roku.
Tutaj występ Any Kodry z albańskiej edycji znanego na całym świecie programy Your Face Sounds Familiar:

To już 4 raz, gdy Albania weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Kraj zadebiutował w 2012 roku z Izgidorą Gjetą, ale nie odniosła ona sukcesu. Rok temu w barwach Albanii zaśpiewała Klesta Qehaja. Wykonała piosenkę “Besoj” i zajęła 12 miejsce. Choć wynik na to nie wskazuje, to utwór był lubiany przez rzeszę fanów. A co o utworze Any sądzi redakcja INFE POLAND?

Paulina Ś:

W ubiegłym roku Albania z Besoj była moim guilty pleasure, za to w tym roku będzie moje dno tabeli. Słuchałam tego utworu kilkukrotnie i nadal nie mogę nic z niego zapamiętać. 3,5/10

Paulina P:

Nie przepadam za tą piosenką. Według mnie jest zbyt chaotyczna i niewiele jestem w stanie z niej zapamiętać. Do tego denerwuje mnie maniera wokalna Any. Rok temu Albania z Besoj była o wiele lepsza. 3,5/10

źródło: junioreurovision.tv, RTSH

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *