Kochacie Melodifestivalen? To dobrze, bo już wkrótce ruszy sprzedaż biletów!

Świetna informacja dla fanów najbardziej rozpoznawanych preselekcji w Europie! Wiemy już, że 6 różnych miast zorganizuje show, w tym po raz pierwszy Kristianstad. STV ogłosiło, że preslekcje zorganizują również : Karlstad, Gothenburg, Malmö, Örnsköldsvik oraz stolica, czyli Sztokholm.
Podobnie, jak w poprzednich latach Melodifestivalen składać się będzie z 4 półfinałów ( po 7 uczestników) oraz tzw. rundy drugiej szansy ( 8 uczestników, którzy zajmą 3 i 4 miejsca w swoich półfinałach). Oczywiście, jak zawsze uczestniczy, którzy zajmą 1 lub 2 miejsce w półfinale automatycznie znajdą się w Wielkim Finale, który składać się będzie z 10 uczestników i odbędzie się 10 marca w Sztokholmie. Wśród tych 10 występów znajdzie się ten, który zobaczymy na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Wiadomo bowiem od lat, że występy z Melodifestivalen są później prezentowane w głównym konkursie i raczej nie ulegają wielkim poprawkom.
Tutaj dla przypomnienia daty Melodifestivalen 2018, które prezentowaliśmy Wam już wcześniej:
3.02.2018: Półfinał 1 – Karlstad, Löfbergs Arena
10.02.2018: Półfinał 2 – Gothenburg, Scandinavium
17.02.2018: Półfinał 3 – Malmö, Malmö Arena
24.02.2018: Półfinał 4 – Örnsköldsvik, Fjällräven Center
3.03.2018: Andra Chansen (Druga szansa ) – Kristianstad, Kristianstad Arena
10.03.2018: Finał – Sztokholm, Friends Arena
Dzięki STV wiemy, że otrzymano rekordową liczbę 2,771 zgłoszeń! Dla większości uczestniczących krajów jest to to liczba wręcz niewyobrażalna. Teraz nadawca wybierze 28 artystów uczestniczących w tym wielkim święcie szwedzkiej, ale także europejskiej muzyki. Dla wielu wykonawców jest to prestiż i przygoda życia. Narazie jedynym potwierdzonym uczestnikiem jest Stiko Per Larsson.
Teraz to, na co wielu czeka. Sprawa biletów. Będą one sprzedawane nie tylko na występy na żywo, ale także próby, w tym już te generalne. Witryna livenation.co.uk zapewni dostępność w przypadku rezerwacji pod koniec miesiąca. Więc już niedługo będzie można dostać bilety!
Melodifestivalen 2017 padło łupem Robina Bengetssona i jego “I can’t go on”. Wygrał on głosowanie międzynarodowego jury i zajął 3 miejsce w televotingu. Od 2011 roku Szwecja nie opuszcza top5 Eurowizji. Czy 2018 roku będzie podobnie? Przekonamy się niebawem!

źródło: STV, esctoday.com

Facebook Comments

Share This: