Ile krajów pojawi się w Lizbonie?

To pytanie nurtowało wielu fanów Eurowizji. Producent wykonawczy nadawcy organizującego Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, czyli RTP ( jest nią Carla Bugalho) zdradziła, że spodziewana liczba uczestniczących państw to 43. Choć w w 2016 i 2017 roku Rumunia i Rosja nie brały udziału z różnych powodów, teraz nikt nie przewiduje podobnych komplikacji na rok 2018. Co prawda Macedonia i Mołdawia właściwie nie potwierdziły jeszcze oficjalnie udziału, to portugalskie RTP jak najbardziej widzi ich w Lizbonie.
Oczywiście wciąż liczba uczestników może ulec zmianie. Całkowicie oficjalna lista ma się pojawić pod koniec tego roku. Nie ma jednak przesłanek, by sądzić, że którekolwiek państwo biorące udział w Eurowizji w Kijowie w 2017 roku miało się wycofać. Wiemy natomiast, że na pewno nie wróci Bośnia i Hercegowina, która zmaga się z dużymi problemami finansowymi i ostatni raz brała udział W Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku w Sztokholmie. Wygląda więc na to, że Waszych ulubionych krajów nie zabraknie!

Poznaliśmy jeszcze zmianę dotyczącą pocztówek. Nie będą one kręcone w kraju reprezentantów, jak to bywało w ostatnich dwóch latach. RTP chce pokazać Portugalię, która tak długo czekała na pierwsze zwycięstwo. Do tego wiemy, że Eurowizja 2018 w Lizbonie ma być najtańszą w historii, a RTP twierdzi, że posiada bardzo kreatywny team. Czy to wszystko się uda? Zobaczymy w maju!

źródło: esctoday.com, esc – plus.com, RTP

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *