Już niedługo spotkanie grupy referencyjnej! Już wkrótce poznamy slogan i logo konkursu!

W powietrzu czuć już Eurowizję! W następnym tygodniu decydujące ogniwo Konkursu Piosenki Eurowizji spotka się z nadawcą RTP, by ustalić szczegóły konkursu. Są to detale, które fani tak bardzo uwielbiają!
Czego dowiemy się po spotkaniu?
Są to rzeczy, na które wszyscy czekamy każdego roku. Przede wszystkim poznamy tematykę artystyczną (m.in logo) i slogan Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poprzednie lata pokazują, że to bardzo interesuje fanów i bywa gorącym tematem do dyskusji. Jak zwykle jedni będą zachwyceni, a jeszcze inni zawiedzeni. Czy RTP podoła zadaniu? Tego dowiemy się wkrótce, bowiem Portugalia obiecuje mało kosztowną, ale pomysłową i ciekawą Eurowizję. Szwecja w 2013 pokazała, że tanio wcale nie oznacza źle. Oby tak było i tym razem!
Zostanie poruszony także ważny temat ugoszczenia i transportu delegacji. Są to logistyczne detale, ale bez nich konkurs nie może istnieć. Dowiemy się także więcej o sprzedaży biletów, a także o przydziale państw do półfinałów w styczniu.
Inną sprawą są imprezy przedeurowizyjne, które wielu fanów po prostu kocha. Euroclub, czy wioska eurowizyjna (Eurovision Village) są już tradycją. Tak samo jest już ze słynnym Czerwonym Dywanem i Openingiem (ceremonia otwarcia). Wtedy gwiazdy eurowizyjne mają szansę na zdobycie rzeszy nowych zwolenników.
Oczywiście Konkurs Piosenki Eurowizji to nie tylko sama zabawa. To mnóstwo ludzi, którzy poświęcają swój czas, by wszystko zachwyciło widownię z Europy. Dlatego zostaną poruszone także tematy wolontariuszy, bezpieczeństwa, hoteli, czy ogólnie przygotowania całego miasta. Bez sztabu na codzień niewidocznych osób ulubione show Europejczyków nie miałoby szans na powodzenie. Eurowizja jest bowiem ogromnym logistycznie przedsięwzięciem.
Teraz nasuwa się pytanie, kto należy do owej Grupy Referencyjnej?
Grupa referencyjna składa się z przewodniczącego, trzech członków wybranych przez szefów delegacji, producentów wykonawczych z dwóch poprzednich edycji konkursu (w tym przypadku będą to przedstawiciele nadawców ze Szwecji i Ukrainy) oraz producenta wykonawczego obecnego nadawcy – organizatora (RTP). Inspektor Wykonawczy EBU do spraw Konkursu Piosenki Eurowizji (Supervisor) również należy do Grupy Referencyjnej.
Tak przedstawia się Grupa Referencyjna:
Przewodniczący: Dr. Frank-Dieter Freiling
Wybrany członek I: Nicola Cagliore (Rai)
Wybrany członek II: Aleksandar Radic (RTVSLO)
Wybrany członek III: Emilie Sickinghe (AVROTROS)
Producent wykonawczy Eurowizji 2016 (Martin Österdahl, STV)
Producent wykonawczy Eurowizji 2017 (UA:PBC)
Supervisor z ramienia EBU: Jan Ola Sand
Reprezentacja obecnego nadawcy- organizatora: RTP
Grupa liczy 8 osób.

źródło: esctoday.com, RTP, EBU

Facebook Comments

Share This: