Znamy wyniki pierwszego odcinka The Next Star 2018!

To był bardzo emocjonujący wieczór! Pierwsze The Next Star 2018 za nami! Zobaczyliśmy wystepy 6 artystów, którzy z nadzieją wpatrywali się w głosy jury i publiczności. Niestety, nie wszyscy mogli zostać szczęśliwcami i przejść do kolejnego etapu.

Jury w składzie: Static & Ben-El Tavori, Keren Peles, Harel Skaat oraz Assaf Amdursky zagłosowali. Każdy z nich miał 10% głosów, przy czym artysta musiał uzyskać 70% głosów “TAK”, by przejść dalej.

Zakwalifikowali się:
Jaki Gaforov (76%, ‘TAK’ od 4 jurorów)
Adva Omer (73%, ‘TAK’ od 3 jurorów)
Jonathan Margi (88%, ‘TAK’ od 4 jurorów)
Mor Karbasi (59%*, ‘TAK’ od 2 jurorów)
Netta Barzilai (82%, ‘TAK’ od 4 jurorów)
Największe wrażenie zrobili Netta Barzilai i Jonathan Margi. Nasuwa się pytanie, dlaczego Mor Karbasi uzyskała awans, skoro nie otrzymała 70% głosów na “TAK”? Tu właśnie zadziałała nowa zasada, o której mówiono już wcześniej. Jednego z artystów można było ocalić przed odpadnięciem. I tak właśnie stało się w przypadku Mor Karbasi. Prowadzący Assi Azar i Rotem Sela sprawili, że wokalista może dalej walczyć o wyjazd na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Naprawdę duży aplauz zebrał Jonathan. Uzyskał największy proent głosów, a ma dopiero 17 lat! Czy zostanie drugim Nadavem Guedijm, który również reprezentował Izrael w tak młodym wieku? Na pewno jego rywalką będzie również świetna Netta Barzilai, która brawurowo wykonała “Rude boy” Rihanny. Nie wiemy jeszcze, na jak mocnych konkurentów trafią później, ale widać iż mogą poważnie powalczyć o wygraną w całym The Next Star 2018.

Wszystkie występy można zobaczyć NA OFICJALNEJ STRONIE SHOW

Następny odcinek już 31 października! Kolejne etapy będą kontynuowane od 7 listopada. Tym razem jednak na nowym kanale Keshet 12! Godzina niezmienna. Izrael zaprasza o godz. 20 czasu środkowoeuropejskiego i godz. 21 czasu lokalnego!

źródło: mako.co.il, własne, esctoday.com

 

 

Facebook Comments

Share This: