Szwecja, czy Norwegia? Finał Melodi Grand Prix również 10 marca!

Co prawda mamy dopiero końcówkę jesiennego października, ale coraz więcej nadawców zdradza swoje plany na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji 2018! Nie inaczej jest w przypadku NRK, czyli nadawcy norweskiego. Potwierdził on, że kraj wybierze swojego reprezentanta poprzez znane już wszystkim fanom preselekcje, czyli Melodi Grand Prix. To już drugi ważny dla fanów finał narodowy zapowiedziany na ten sam dzień! 10 marca, o tym kto pojedzie do Lizbony zdecyduje również Szwecja. Zapowiada się więc bardzo emocjonujący wieczór, którego fani na pewno długo nie zapomną!

Po potwierdzeniu swojego udziału, NRK od razu przystąpiło do przyjmowania zgłoszeń. I wygląda na to, że zainteresowanie jest bardzo duże. Norweska telewizja otrzymała rekordową liczbę 1200 aplikacji! Trzeba przyznać, że dla Krajowych Eliminacji taka liczba jest wręcz niewyobrażalna, choć to i tak o połowę mniej zgłoszeń niż w Szwecji.

Z 1200 zgłoszeń tylko 10 szczęśliwców powalczy o złoty bilet do Lizbony. Wyborem finałowej stawki zajmie się jury, specjalnie powołane przez NRK. Nadawca spodziewa się, że lista kandydatów i ich utwory zostaną opublikowane w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Na pewno będziemy Was o tym informować!

W 2017 roku Norwegię reprezentowali JOWST & Alexander Walmann. Ich hip hopowy utwór “Grab the moment” spodobał się Europie i zdołał wprowadzić Norwegię do top10 konkursu ze 158 punktami.

Jeśli chodzi o sobotniego “rywala” MGP, czyli ukochane przez fanów Melodifestivalen informujemy, że już są dostępne bilety! Można je dostać na LIVE NATION lub TICKET MASTER.

źródło: NRK, SVT, esctoday.com, własne

Fot.: popcorker.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *