Czarnogóra: Ruszyły zgłoszenia do Monteviziji 2018!

RTCG, czarnogórski nadawca otwiera zgłoszenia i ujawnia zasady preselekcji.

-Konkurs jest otwarty dla artystów i kompozytorów z całego świata.
-Chętni mogą zgłosić po 2 utwory
-Tekst piosenki powinien być napisany w języku czarnogórskim.
-Okres składania wniosków kończy się w połowie grudnia.

To nie wszystko! Wiemy również, że specjalne jury składające się z 5 członków zawęzi zgłoszenia do zaledwie 5. To właśnie tych 5 wybranych pozycji będzie walczyć o reprezentowanie Gruzji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Przypominamy, że Montevizija 2018 będzie transmitowana i odbędzie się 17 lutego 2018 roku. Tylko televoting zdecyduje o tym, kto otrzyma złoty bilet do Lizbony.

Pierwszy raz od 10 lat zobaczymy narodowe preselekcje w Czarnogórze. Od swojego oddzielnego debiutu w 2007 roku, kraj ten użył finału narodowego “MontenegroSong” tylko dwa razy. To właśnie wtedy pierwszym reprezentantem samodzielnej już Czarnogóry został Stefan Faddy z “Ajde Kroči “. W 2008 finał narodowy wygrał Stefan Filipovic z “Zauvijek volim te”. Również nie odniósł sukcesu, więc od tamtej pory decydowano się na wybór wewnętrzny.

Choć w roku 2014 i 2015 wydawało się, że Czarnogóra przeżywa pewne odrodzenie w Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety, lata 2016 i 2017 już tak udane nie były. Zarówno zespół Highway i Slavko Kalezic nie zdołali wejść do Wielkiego Finału, mimo swoich nietypowych propozycji. Czy powrót do narodowych preselekcji to dobry pomysł dla Czarnogóry? Dajcie znać, co o tym myślicie!

źródło: RTCG, eurovoix.com, esctoday.com

Facebook Comments

Share This: