David Lindgren prowadzącym Melodifestivalen!

To już pewne! David Lindgren ponownie poprowadzi Melodifestivalen! Tym razem na scenę Melfestu powraca solo. W 2017 roku prowadził show wraz z Clarą Henry i Hasse Anderssonem. David został trzecim w historii prezenterem, który poprowadzi Melodifestivalen dwa razy pod rząd. Wcześniej byli to Kristian Luuk ( 2007 i 2008) oraz Gina Dirawi (2012 i 2013).

Lindgren to weteran szwedzkich preselekcji. Zanim został ich prowadzącym, sam trzykrotnie starał się o reprezentowanie Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji w latach 2012, 2013 i 2016. W 2012 roku dostał się do finału preselekcji z utworem “Shout It Out”, gdzie zajął 4 miejsce. W latach 2013 i 2016 już nie było tak dobrze. Zajmował odpowiednio 8 i 11 pozycję. Po ogłoszeniu, że to David Lindgren ponownie zostanie prowądzącym, sam zainteresowany tak wyraził swoje zdanie:

“Czuję się bardzo zaszczyczony, że ponownie mnie o to poproszono. ”

On wraz z liderką projektu całego formatu Melodifestivalen, Anette Helenius obiecują widzom zaskoczenie i nowe niespodzianki. Co przygotowało SVT? Tego dowiemy się 3 lutego 2018 roku, kiedy odbędzie się pierwszy półfinał Melodifestivalen. Poprzez 4 półfinały, Andra Chansen i Wielki Finał, który odbędzie się 10 marca dowiemy się kto zostanie szczęśliwcem reprezentującym Szwecję w Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

źródło: SVT, escdaily.com, eurovoix.com

Fot.: davidlindren.se

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *