Gruziński głos serca, czyli Grigol Kipshidze i “Voice of heart”

Uwaga, uwaga! Przyszedł czas na gospodarzy Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017, czyli Gruzję. Jako reprezentanta kraju – organizatora wewnętrznie wybrano Grigola Kipshidze. Ma on 12 lat i urodził się w Tiblisi. Można więc rzec, że występuje we własnym domu.

Od 2011 do 2015 roku Grigol uczył się Narodowym Centrum Folklorystycznym, a w 2014 roku został przyjęty do znajdującej się w mieście Akademii Wokalnej. Jeśli chodzi o karierę muzyczną, to ma na swoim koncie już duże sukcesy. Brał udział w gruzińskiej wersji programu X-Factor, gdzie dotarł nawet do finału! Wygrał także Star’s Voices Grand Prix w Szwajcarii.

Grigol został wybrany na reprezentanta Gruzji w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 przez panel ekspercki. Jego utwór pt. “Voice of heart” został skomponowany przez Giga Kukhianidze. Kiedy okazało się, że to GPB zorganizuje najbliższą edycję, stworzenie odpowiedniej kompozycji powierzono właśnie doświadczonemu kompozytorowi. To nic dziwnego. Stoi on za zwycięstwami Gruzji w konkursie. Skomponował mnóstwo gruzińskich propozycji ( m.in “Bzz”, “Candy music” i “Mzeo”). Czy kolejna ballada, dobry głos i ten sam kompozytor okażą się przepisem na kolejny sukces?

Gruzja wygrała zeszłoroczną edycję dzięki Mariam Mamadashvili i jej “Mzeo”. Zdobyła aż 239 punktów. Choć wielu fanów początkowo wątpiło w sukces tej propozycji, to 11-letnia dziewczynka zachwyciła jury i zdobyła Grand Prix konkursu.

A teraz przekonamy się, co o utworze gospodarzy sądzą redaktorki INFE POLAND:

Paulina Ś.:

Rok temu Gruzja wygrała, niezasłużenie, konkurs z bardzo złą piosenką (choć zła to delikatnie powiedziane), w tym roku piosenka chyba jeszcze gorsza. Tempo w piosence dosłownie stoi w miejscu, myślałam, że może w dalszej części jakoś się rozkręci ale niestety…to jak czekanie na wizyty u lekarza na NFZ xd Wieje nudą i brakiem oryginalności. Czy oni myślą, że drugi raz wygrają z czym takim? 0/10

Paulina P.:

Nie lubiłam “Mzeo”, ale tego nie trawię chyba jeszcze bardziej. Doceniam głos Grigola, a sam utwór jest totalnie nie dla mnie. Mam tylko nadzieję, że Gruzja nie wygra ponownie. 1/10

źródło: junioreurovision.tv, GPB

Fot.: ge.popnable.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *