Bez zaskoczenia. Australia wybierze wewnętrznie!

Australijski nadawca SBS ogłosił, że ponownie reprezentant kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji zostanie wybrany wewnętrznie.

Australijka delegacja w rozmowie z portalem Esctoday.com wyjawiła, że telewizja SBS wraz z prywatnym kanałem Blink TV zrobią wszystko, by Australia została zaprezentowana jak najlepiej. Warto wspomnieć, że kraj optuje za wyborem wewnętrznym od swojego debiutu w 2015 roku, kiedy to został wybrany Guy Sebastian.

Paul Clarke, Szef Delegacji stwierdził, że preselekcje narodowe to temat do dłuższego przedyskutowania. Powiedział również, że wzorem dla niego jest szwedzkie Melodifestivalen i ma nadzieję, że Christer Bjorkman odwiedzi kiedyś Australię, by pomóc w przeprowadzeniu dobrych i profesjonalnych preselekcji. Paul Clarke liczy na kilka przydatnych wskazówek od doświadczonego producenta.

W 2017 roku Isaiah Firebrace zakwalifikował się do Wielkiego Finału z utworem “Don’t come easy”. Warto wspomnieć, że został ocalony przez jury, ponieważ telewidzowie umieścili reprezentanta Australii dopiero na 15 miejscu z 21 punktami. W finale Isaiah zajął u jury 4 miejsce i zdobył 171. Niestety piosenka tego kraju naprawdę nie przypadła do gustu widzom z Europy, gdyż reprezentant Australii zdobył w televotingu tylko 2 punkty z Danii, co sprawiło, że ogólnie uplasował się na 9 miejscu ze 173 punktami.

źródło: estoday.com, eurovoix.com, SBS

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *