Holandia: Fource i “Love me”

Fource to grupa złożona z czterech chłopców będzie reprezentować Holandię na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Tibilisi.

Fource to boyband, który tworzą Max Mies, Jannes Heuvelmans, Niels Schlimback i Ian Kuyper. Zespół został stworzony po przesłuchaniach do Junior Songfestival. Chłopcy poprosili o pomoc użytkowników social mediów, a ci szybko wymyślili nazwę. Tak powstało właśnie Fource. Jest to pierwszy boyband, który reprezentuje Holandię w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Max ma 14 lat i pochodzi z Roosendaal w południowej Holandii. Po rozpoczęciu lekcji śpiewu, wziął udział w inderen voor Kinderen i zagrał tytułową rolę Pinocchio in Pinokkio. Wziął również udział w 6 sezonie The Voice of Kids i był częścią drużyny Ali B.

Jannes ma również 14 lat i pochodzi z Berkel-Enschot w południowej Holandii. Zaczął śpiewać, gdy miał 8 lat. Brał udział w kilku musicalach, włączając w to De Kleine Blonde Dood i Pinokkio. Co ciekawe, to właśnie wtedy poznał swojego przyszłego kolegę z zespołu, Maxa. Jannes rok temu wziął udział w telewizyjnym show Flikken Maastricht. Gra także w hokeja.

Niels jest młodszy od swoich kolegów. Ma 12 lat i pochodzi z Nijmegen, które mieści się blisko niemieckiej granicy. Był częścią dziecięcego chóru Kinderen voor Kinderen przez ostatnie 3 lata. Sam mówi, że gdyby nie kariera muzyczna chciałby być…dyrektorem telewizji. Niels poza śpiewem lubi również piec. Jego idolką jest Beyonce.

Ian ma 13 lat i mieszka w Amsterdamie. Początkowo nie miał być członkiem Fource, ale stał się nim, po tym jak pierwotny członek grupy zrezygnował. Tak, jak Jannes zaczął śpiewać, gdy miał 8 lat. Od najmłodszych lat uwielbia jeździć na deskorolce. W przyszłości mógłby zostać architektem lub aktorem.

Chłopcy złączyli siły, by pójść w ślady Kisses, czyli girlbandu, który reprezentował Holandię w Konkursie Piosenki Eurowizji na Malcie. W Tibilisi zaprezentują utwór “Love me”. Choć piosenka nie każdemu przypadła do gustu to trzeba przyznać, że refren jest bardzo zapamiętywalny, a propozycja może bardzo spodobać się szczególnie młodszej widowni.

Co o holenderskiej propozycji sądzą redaktorki INFE POLAND?

Paulina Ś.:

Oj to nie jest dobre, taki Justin Bieber razy 4 (czyli samo zlo). Bit i melodia fajna, wpadają w w ucho, ale jakoś nie czuje tej piosenki, mimo, że refren płytki i łatwo zapamiętywalny. Mix uczuć 5,5/10

Paulina P.:

Nie ukrywam, że wszelakie boybandy i girlbandy rodem z lat 90. nie są w moim typie, a właśnie z tym mi się propozycja Holandii kojarzy. Sam tekst jest dosyć płytki, ale melodia wpada w ucho, szczególnie refren. Fource może tym zaplusować u młodszej widowni. 5/10

źródło: eurovoix.com, junioreurovision.tv
fot.: eurovision union -wordpress.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *