Znamy logo i tegoroczny slogan konkursu! All aboard! 42 kraje w stawce konkursowej!

Już wcześniej informowaliśmy Was o tym, że portugalskie RTP wraz Europejską Unią Nadawców zapowiedziało wspólną konferenecję w Lizbonie. Odbyła się ona o godz. 16.30 czasu środkowoeuropejskiego (15.30 czasu lokalnego). Od teraz już sporo wiemy na temat nadchodzącego Konkursu Piosenki Eurowizji w Portugalii! Mamy wreszcie logo i slogan, na które fani już nie mogli się doczekać! Tak to właśnie wygląda!

ALL ABOARD – Tak brzmi slogan Eurowizji 2018!

Jeśli przyjrzymy się logo, wtedy zrozumiemy sens sloganu. Widać, że RTP zainspirowało się tematyką morską, co nie dziwi. Portugalia kojarzy się właśnie z takimi klimatami. Już wcześniej mówiono, że logo może nawiązywać do wyglądu muszli. Jak widać, przewidywania się sprawdziły.

Dodatkowo zostały poruszone również inne tematy. Wiemy, że sprzedaż biletów rozpocznie się już w listopadzie. Słynny czerwony dywan natomiast stanie się…niebieskim dywanem!
Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia, która tak długo rozgrzewała fanów. Chodzi o ilość uczestników. Choć początkowo mówiono o 43, będzie ich 42. Wraca oczywiście Rosja (Channel 1 właśnie potwierdziło swój udział). Wycofała się natomiast Macedonia.

Oto lista uczestników:

Albania
Austria
Australia
Azerbejdżan
Belgia
Białoruś
Bułgaria
Chorwacja
Cypr
Czarnogóra
Czechy
Dania
Estonia
Finlandia
Francja
Grecja
Gruzja
Hiszpania
Holandia
Irlandia
Islandia
Izrael
Litwa
Łotwa
Malta
Mołdawia
Niemcy
Norwegia
Polska
Portugalia
Rosja
Rumunia
San Marino
Serbia
Szwajcaria
Szwecja
Słowenia
Ukraina
Wielka Brytania
Węgry
Włochy

Są też wieści dotyczące wioski eurowizyjnej. Będzie ona umieszczona w samym sercu Lizbony,  Terreiro do Paço znamym także jako Praça do Comercio. Wioska będzie otwarta od piątku 4 maja do soboty 13 maja. Umieszczenie tak ważnego dla fanów miejsca w sercu miasta ma im przybliżyć Eurowizję oraz samą Lizbonę.
Widać, że portugalski nadawca ma konkretny pomysł na Eurowizję 2018, ale czy według Was jest on dobry? Dajcie znać, co myślicie!

UPDATE: Prowadzących Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie poznamy w styczniu.W międzyczasie dowiemy się też więcej o eurowizyjnej scenie. Zostaną podane także szczegóły działania Centrum Prasowego, czy uwielbianego przez fanów Euroclubu. Niedługo także powinniśmy poznać dokładną datę sprzedaży biletów. Na ten moment wiemy tylko, że ma się rozpocząć w listopadzie. Natomiast data rozlosowania półfinałów jest zaplanowana na 29 stycznia. Poczatek roku, jak zwykle zapowiada się gorący, więc zostańcie z nami!

źródło: RTP, eurovision.tv, własne

Facebook Comments

Share This: