AISEL reprezentantką Azerbajdżanu!

Nieczekiwanie ten jeden z najlepiej radzących sobie kaukazkich państw w Konkursie Piosenki Eurowizji po dziejszym spotkaniu jury ogłosił, kto pojedzie na konkurs do Lizbony. Jest to 28-letnia jazzowa wokalistka AISEL! Choć niektórzy mogą pomylić ją z AySel z 2009, należy pamiętać, że są to dwie różne artystki!

AISEL tak naprawdę nazywa się Aysel Mammadova. Jak już było wyżej wspomniane, ma 28 lat i jest utalentowaną jazzową wokalistką. Telewizja ITV jest dumna z takiego wyboru. AISEL została właśnie 11 reprezentanktą kraju.

Urodziła się 3 lipca 1989 roku w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Pochodzi z rodziny muzyków. W latach 1995-2006 uczyła się w średniej szkole muzycznej w Bulbul. W 2010 roku ukończyła studia w Państwowym Konserwatorium. AISEL urodziła się właściwie po to, by żyć dla muzyki. Nie tylko śpiewa, ale także gra na pianinie i komponuje. Jej naprawdę ogromne możliwości można zobaczyć chociażby po sesjach na żywo. Widać, że kocha kamerę, a kamera kocha ją. Ma za sobą duże doświadczenie. Chociażby we wrześniu występowała na festiwalu Zhara Fest. Jest to festiwal gwiazd w Baku, który gościł chociażby Sergieya Lazareva, czy LOBODĘ.

AISEL można byłoby zaszufladkować w styslistyce jazzowej, ale to nie jest jedyny gatunek, jaki utalentowana wokalistka wykonuje. Śpiewa również piosenki z gatunku soul, czy lounge. Oznacza to tyle, że piosenka Azerbejdżanu na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 naprawdę może nas zaskoczyć. Oczywiście, jak w poprzednich latach na piosenkę będziemy musieli na pewno jeszcze sporo zaczekać.

Tutaj macie nagranie z sesji live do utworu “My only”, gdzie Aysel pokazuje swój talent.

W 2017 roku Azerbejdżan był reprezentowany przez Dihaj i jej dosyć trudny utwór “Skeletons”. Dosyć niecodzienny występ pozwolił wokalistce uplasować się na 14 miejscu w Wielkim Finale.

źródło: itv.az, esctoday.com, wiwibloggs.com

fot.: 1news.az

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *