Waylon reprezentantem Holandii!

Wciąż nie milkły plotki na temat tego, kto zostanie reprezentantem Holandii w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Na giełdzie potencjalnych nazwisk królowały głównie kobiety. Mówiło się o Maan, Sharon den Adel, Sharon Doorson, Shirmie Rouse, czy Romy Mointeiro. Głównie te nazwiska przez ostatnie tygodnie elektryzowały fanów z Holandii.

Jednak…do gry wraca Waylon! Tak, to on był częścią do dziś pamiętanego, wspaniałego duetu The Common Linnets, który tworzył wraz z Ilse DeLange. Na Eurowizji w 2014 roku Waylon oraz Ilse wywalczyli dla Holandii bardzo wysokie, 2 miejsce. Przegrali wtedy tylko z Conchitą Wurst.  Teraz wiemy, że ponownie zaśpiewa w barwach swojego kraju. Telewizja AVROTROS przedstawiła dzisiaj bardzo tajemniczy teaser, zatytuowany “Guess Who”. Było już wiadomo, że Holandię będzie reprezentował mężczyzna. Gdy w tle fani zauważyli The Voice of Holland, gdzie Waylon jest trenerem, wielu już się domyśliło!

Waylon ma 37 lat i pochodzi z Apeldoorn. Naprawdę nazywa się Willem Bijkerk. Oprócz 2 miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji ma również inne sukcesy. Jego debiutancki album Wicked Ways pokrył się platyną. Natomiast jego trzeci album, Heaven After Midnight zajmował 1 miejsce na holenderskich listach przebojów. W 2012 roku został wybrany na Najlepszego Wokalistę przez 3FM Awards.

Czy będzie to znów piosenka z gatunku country? Tego oczywiście dowiemy się później, ale jedno jest pewne. Holandia chce ponownie wrócić do gry!

źródło: avrotros, eurovision.tv

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *