Malta: Mały gentleman Gianluca Cilia i “Dawra Tond”

9-letni Gianluca Cilia będzie reprezentował Maltę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 w Tibilisi. Zaśpiewa bardzo energiczny utwór “Dawra Tond”, który zostanie wykonany po angielsku oraz maltańsku.

Gianluca urodził się 12 listopada 2017 roku na Malcie. Więc…właściwie nie wypada nic innego, jak już teraz złożyć mu życzenia! Śpiewa od 6 roku życia. Uczęszczał na lekcje śpiewu do Harmonic Ensamble. W 2015 roku po raz pierwszy wziął udział w dużym konkursie “Oltroceano” w Palermo. Młody wokalista sięgnął tam po wygraną. W 2016 roku Gianluca reprezentował Maltę na międzynarodowym festiwalu w Rumunii, gdzie zdobył 3 miejsce. Później wystąpił jeszcze na “Arpeggio” na Malcie, gdzie również zdołał wygrać.

1 lipca 2017 roku Gianluca wziął udział w Malta Junior Eurovision Song Contest, które decydowało o tym, kto będzie reprezentował Maltę podczas nadchodzącej Eurowizji dla Dzieci. Oczywiście, jak można się domyślić nasz młody gentleman pozostawił konkurencję w tyle i to on pojedzie do Tibilisi.

Co ciekawe wielu twierdzi, że kraj ten wysyła dużo lepsze piosenki na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci niż na Konkurs Piosenki Eurowizji. I chyba coś w tym jest. Malta bowiem wygrała Eurowizję Junior 2 razy. W 2013 roku Gaia Gouchi z utworem “The start” zdołała sięgnąć po Grand Prix konkursu. Już 2 lata później, bo w roku 2015 jej wyczyn powtórzyła niesamowita Destiny Chukunyere z “Not my soul”. W 2016 roku Maltę reprezentowała Christina Magrin z utworem “Parachute”. Zajęła 6 miejsce.

A co o utworze “Dawra Tond” sądzą redaktorki? Przekonajmy się!

Paulina Ś.:

Ten chłopak jeszcze w stawce może namieszać. Ja nie wiem jakim cudem Malta wysyła na Juniora lepsze piosenki niż na ESC… Dawra Tond to jest jak dla mnie genialna piosenka i mocny kandydat do wygranej. Podoba mi się klimat a’la lata 30-40 zachowane nie tylko w muzyce, ale również klipie. Propozycja jest świetna i zasługuje na uwagę, zdecydowanie 9,5/10

Paulina P.:

Bardzo lubię ten utwór! Porywa i naprawdę człowiek aż nabiera chęci do życia! Tak, jak koleżance podoba mi się klimat piosenki, jak i całego klipu. Jak dla mnie kandydat nawet do wygranej. 9/10

źródło: junioreurovision.tv, eurovoix.com

fot.: maltatoday.com.mt

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *