Grecja: Poznaliśmy zakwalifikowaną 5, która powalczy o wyjazd do Lizbony!

Co za news! Nadawca publiczny ERT właśnie ogłosił pięciu wykonawców wraz z nazwami ich piosenek, którzy wystąpią w greckich preselekcjach do Eurowizji, żeby walczyć o reprezentowanie tego bałkańskiego kraju! Kto z tej piątki, będzie miał zaszczyt reprezentować kraj, który triumfował w 2005 roku? Oto oni:

Filmiki podane poniżej są tylko przykładami, nie są to piosenki, które będą walczyć o reprezentowanie Grecji.

1. DUO FINA – “ÍDIO TÉMPO” (TAKIE SAMO TEMPO)

Duet Duo Fina składa się z dwóch braci bliźniaków. Są oni tenorami i pianistami. Jak możecie zobaczyć, śpiewają oni pięknie i  z humorem! jest to dość ciekawe połączenie, prawda?! Tutaj macie ich wspólny występ live.

2. GIANNA TERZI – “T’ ÓNEIRÓ MOU” (MOJE MARZENIE)

Gianna była dość znaną piosenkarką na lokalnym rynku w latach 2000. Jest ona również córką w Grecji cenionego piosenkarza Paschalis’a Terzis.

Piosenkarka jest znana z hitów takich jak “Tetoia Gynaika” czy “Pou kai Pou”.

3. CHOROSTALITES – “APÓ TIN THRÁKI OS TIN KRÍTI” (Z TRACJI DO KRETY)

Chorostalites jest grupą składającą się z 6 członków. Zajmują się oni oczywiście tradycyjną, grecką muzyką. Skład grupy: Vassilis Messaritaki, Tasos Goustes, Nikola Boutsis, Fani Fotopoulos, Ritsa Posiou i Konstantina Patsi.

4. ARETI KETIME – “MIN XECHNÁS TON ÍLIO” (NIE ZAPOMNIJ O SŁOŃCU)

Areti jest już specialistką w śpiewaniu greckich, tradycyjnych piosenek. Głównie zjamuje się ona śpiewaniem właśnie tego typu piosenek. Twórcą jej eurowizyjnej piosenki jest Dimitris Karras. Zapewnia on, że piosenka ma bardzo duży przekaz, razem w grecko-bałkańskimi brzmieniami. Tutaj macie jeden z jej występów live.

5. TONY VLACHOS – “BAILA JAZZ”

Tony jest jazzowym piosenkarzem. Wystartował on w greckim The Voice, gdzie zaśpiewał piosenkę “Unchain My Heart“.  Niestety, odpadł on już po pierwszych odcinkach live.

 

Jak myślicie, kto będzie następcą Demy i jej hitu “This is love“? Grecja w 2017 roku zajęła 19 miejsce w finale z dorobkiem 77 punktów.

UPD: W grze pozostanie najprawdopodobniej ta trójka:

  • Areti Ketime – Don’t forget the Sun – (Spice Records)
  • Chorostalites – Apo tin Thraki os tin Kriti – (Spider Records)
  • Gianna Terzi  To oniro mou – (Panik Records)

Źródło: Wiwibloggs, ERT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *