Rosja: Dziewczyna ze skrzydłami, czyli Polina Bogusevich i “Krylya”

Polina ma 14 lat. Urodziła się 4 lipca 2003 roku w Moskwie. Mimo młodego wieku ma za sobą dosyć spore doświadczenie. W 2014 roku wzięła udział w The Voice of Kids i New Wave Junior. W programie The Voice jej mentorem był Dima Bilan, który wygrał Eurowizję w 2008 roku, a 2 lata wcześniej przegrał tylko z Lordi z Finlandii. Na festiwalu New Wave Junior młoda wokalistka zajęła ogólnie 2 miejsce.

Droga do Tibilisi
Polina wzięła udział w finale narodowym, który miał wyłonić reprezentanta Rosji na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 w Gruzji. Uczestników było 20, ale właśnie to ona okazała się najlepsza. Głosowanie odbyło się systemem 50/50. Decydowało profesjonalne jury oraz widzowie. W Tibilisi reprezentantka Rosjii wykona utwór “Krylya”, czyli tłumacząc po prostu skrzydła. Jest to dosyć poważny utwór. Opowiada o odwadze, pokonywaniu własnych granic. Mówi o tym, że wszystko jest możliwe, jeśli tego naprawdę chcemy. Polina w wersji gotowej na eurowizję zaśpiewa swoją piosenkę pod angielskim tytułem “Wings”.

Rosja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci radzi sobie wyśmienicie. Od swojego debiutu kraj ten nigdy nie znalazł się poza top10. Już za swoim drugim podejściem w 2006 roku udało im się wygrać za sprawą sióstr Tolmachev i utworu “Vesenniy jazz”. Reprezentowały one również Rosję w Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze z piosenką “Shine”. Zajęły 7 miejsce. W 2016 roku na Eurowizji Junior kraj reprezentowało Water Of Line Project z utworem “Water of life”. Właściwie była to piosenka wykonywana przez samą Sofię, lecz na potrzeby Eurowizji zrobiono właśnie grupę z 4 dziewczyn. Zajęły one 4 miejsce, tuż za Włochami.

A co o Polinie i jej utworze myślą jej imienniczki z naszej redakcji?

Paulina Ś.:
Krótko, zwięźle i na temat. Piosenka przyjemna, nowoczesna, lekko zalatuje Sią, ale bardzo miło się słucha. Jak dla mnie 8,5/10

Paulina P.:

Uwielbiam ten kawałek! Jest to naprawdę dobra i dojrzała, a do tego nowoczesna kompozycja. Rosja znów zrobiła świetną robotę. 9/10

źródło: eurovoix.com, junioreurovision.tv

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *