Serbia: Irina Brodic i Jana Paunovic. Przyjaciółki, do których należy cały świat!

Irina i Jana to dwie młode wokalistki, które będą reprezentować Serbię w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 w Tibilisi.

Jana mieszka w stolicy kraju, czyli Belgradzie. Oprócz chodzenia do szkoły gra na kontrabasie i zdobyła pierwsze nagrody we wszystkich konkursach, w których brała udział. Tańczy jazzowy balet, bierze lekcje śpiewu i jest bardzo aktywna w dziedzinie muzyki i mediów, uczestnicząc w pokazach mody, imprezach publicznych i charytatywnych, nagrywając różne reklamy i programy. Jana podkładała także głos Maksimowi, głównej postaci w kreskówce “Przygody Maksima”, emitowanej przez kanał RTS.

Irina mieszka w Šabac i zaczęła popisywać się talentem muzycznym, kiedy była mała. W wieku pięciu lat należała już do chóru. Rok później zaczęła uczyć się gry na pianinie. Już w wieku 11 lat dała swój pierwszy solowy koncert, jako pianistka. Tak, jak Jana zdobyła wiele nagród. W 2017 roku otrzymała nagrodę w kategorii Orkiestra Kameralna, dzięki czemu miała okazję wystąpić na koncercie galowym w Filharmonii Berlińskiej.

Tworząc część zespołu Pahuljice, Irina i Jana dały świetne występy w programie telewizyjnym Mogę wszystko (Ja mogu sve) nadawanym przez RTS. Podczas Eurowizji dla Dzieci 2017 w Gruzji, dziewczynki zaprezentują utwór “Ceo Svet Je Nas”, co oznacza “Cały świat jest nasz”. Przesłanie piosenki jest proste. Świat może należeć do każdego z nas. Nigdy nie wolno o tym zapominać. Udział w Eurowizji Junior jest spełnieniem marzeń dla Iriny i Jany. Ze swojej strony zrobią wszystko, by jak najlepiej reprezentować Serbię. Do tego chcą się dobrze bawić i poznać nowych przyjaciół.

Serbia w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci
Kraj ten zadebiutował w konkursie w 2006 roku. Zajęli wtedy 5 miejsce. Rok później reprezentantką została Nevena Bozović, która poprawiła ten wynik i uplasowała się na 3 pozycji. Później została reprezentantką Serbii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2013 w Malmo. Tam była częścią trio Moje 3. Niestety, wraz z Mirną Radulovic i Sarą Jovanovic nie zdołała przebrnąć półfinału. Rok temu kraj reprezentowała Dunja Jelicic z utworem “U la la la”. Niestety, zajęła ostatnie miejsce. Czy duet złożony z dwóch przyjaciółek poprawi ten wynik. Co prawda utwór serbski nie cieszy się dużym poparciem, ale może wokalistki zaskoczą nas czymś podczas prób już na miejscu w Tibilisi. A co o utworze sądzi redakcja INFE POLAND?

Paulina Ś.:

Hmmm… Nie rozumiem hejtu fanów na tą piosenkę, nie jest to wybitne dzieło, ale są znacznie gorsze. Mam wrażenie, jakbym słuchała piosenek Majki Jeżowskiej z klimatem lat 40. O ile klimat świetnie został utrzymany i zaprezentowany w propozycji Malty tak tutaj wyszło dość tanio i przeciętnie, ale jak mówiłam wcale nie najgorzej, przyjemne do odsłuchania na raz, ale potem się o niej zapomina. 6/10

Paulina P.:

Nie rozumiem takiej swoistej wrogości fanów do tej piosenki. Nie jest jedną z najlepszych, ale naprawdę nie jest też aż tak straszna. Ma swój klimat, choć nie każdemu może się on podobać. Jak dla mnie jest to takie średnie, ale do posłuchania. 6/10

źródło:junioreurovision.tv

fot.: escpedia.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *