To oni wezmą udział w Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2017!

 

To oni wezmą udział w 15 edycji Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2017! Z kim Polka będzie walczyć o Grand Prix Eurowizji? Kto wygra tę prestiżową nagrodę? Dowiemy się niebawem, bo już 16 grudnia! Transmisja odbędzie się na TVP Kultura, a sam konkurs zorganizują Czechy w swojej stolicy – Pradze.

Oto oni powalczą o zwycięstwo:

  1. Czechy – Michal Vach 
  2. Niemcy – Danila Kapustin
  3. Malta – Denise Buttigieg
  4. Norwegia – Anna Louise Amundsen
  5. Polska  – Paulina Bidzińska
  6. Portugalia – Raquel Fidalgo
  7. Słowenia – Patricija Crnkovič
  8. Szwecja – Christoffer Collins   

W tym roku to oni będą walczyć o zwycięstwo. Niestety, jak widać, konkurs nie spotkał się ze zbyt dużym zainteresowaniem ze strony nadawców publicznych, do zaprezentowania swoich utalentowanych tancerzy w Pradze. Może to się wiązać z problemami jakie zostały napotkane, gdyż pierwotnie, konkurs miał się odbyć na Malcie.

O tym, kto wygra Eurowizje dla Młodych Tancerzy, zadecyduje trzyosobowe jury, w którego skład wchodzą: Daria KlimentováAmbra Succi i Itzik Galili. 

Przypominamy, że w 2015 roku wygrała nasza rodaczka –  Viktoria Nowak! Były to wielkie emocje. Kto wie? Może i w tym roku będziemy triumfowali z Pauliną Bidzińską? Życzymy jej tego z całego serca!

Występy Viktorii w 2015 roku:

 

Polska, Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy wygrała już dwa razy, w 2001 i  2015 roku, a w 2005 roku zajęła 2 miejsce.

 

Źródło; Eurowizja.org, EBU, Youngdancers.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *