Ależ news! Måns Zelmerlöw współprowadzącym Eurovision: You Decide!

Brytyjski nadawca, czyli rozpoznawalne nacałym świecie BBC ogłosił swoje plany dotyczące Eurowizji 2018 i preselekcji You Decide. Znamy prowadzących show. Okazało się, że jednym z nich będzie nie kto inny, jak zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2015, czyli Måns Zelmerlöw! Jego partnerką będzie Mel Giedroyc, która osobiście jest wielką fanką Eurowizji. To angielska prezenterka i aktorka.

Preselekcje Eurovision: You Decide odbędą się w środę 7 lutego 2018 roku, w słynnym Brighton Dome. To właśnie tam w 1974 roku wygrał zespół ABBA ze swoim nieśmiertelnym hitem “Waterloo”, który całkowicie odmienił oblicze konkursu.
Eurovision: You Decide będzie transmitowane przez kanał BBC Two. Bilety są dostępne w sprzedaży już od dziś i są dostępne TUTAJ!

A co na to sami zainteresowani?
Måns Zelmerlöw tak powiedział o swojej roli:
Naprawdę, naprawdę nie mogę się doczekać poprowadzenia Eurovision: You decide wraz z Mel w tym roku! Jestem pewien, że dobrze sobie poradzimy. Bardzo chciałbym, aby Wielka Brytania osiągnęła świetny wynik na Eurowizji 2018. Nie mogę się doczekać, aby zostać częścią Eurovision: You Decide. Chciałbym sprawić żeby Eurovision:You Decide, a także finał Konkursu Piosenki Eurowizji były obecne w domach w całej Wielkiej Brytanii.
Mel Giedroyc natomiast powiedziała:
“Wreszcie znów pojawiła się moja ulubiona pora roku! Nie mogę się doczekać, aby usłyszeć piosenki i spotkać się z artystami. Cóż za dreszczyk emocji podczas prowadzenia z bohaterem mojego czasu, Månsem Zelmerlöwem na żywo z Brighton Dome! To będzie niezapomniana noc! ”
Guy Freeman, redaktor do Specjalnych Wydarzeń i Formatów BBC Studios jest bardzo zadowolony:
Cieszymy się, że jesteśmy w stanie przenieść show do tak kultowego miejsca Eurowizji. Będzie to idealne miejsce na to, by zrobić konkurs bardzo ekscytującym!
Jak więc widać, BBC pragnie bardzo dobrej organizacji. Co do piosenek ( one przecież tego wieczoru będą najważniesze) to zobaczymy 6 wykonawców. Artyści zawalczą oczywiście o prawo do reprezentowania Wielkiej Brytanii podczas Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Uczestnicy będą musieli zachwycić widzów i profesjonale jury, które zbierze się właśnie w Brighton Dome.

Po każdym występie panel ekspercki wypowie się na temat piosenek i artystów. Wyrażą swoją opinię na temat tego, w jaki sposób można je będzie przedstawić już na samej Eurowizji podczas finału w maju. 6 artystów biorących udział zostanie podanych do publicznej wiadomości w styczniu. Oba półfinały 8 i 10 maja będzie transmitować BBC Four. Natomiast finał konkursu, który odbędzie się 12 maja pokaże BBC One.

Ostatnio Wielkiej Brytanii niezbyt dobrze wiedzie się na Eurowizji. Co prawda wspaniała Lucie Jones zajęła 15 miejsce, ale to i tak wydaje się być poniżej możliwości rynku muzycznego, jaki posiada ten kraj. Czy obecność zwycięzcy Eurowizji przyniesie świeży powiew i lepsze wyniki?

źródło: BBC, esctoday.com, escbubble.com

fot.:bbc.com.uk, scandipop.uk

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *